dart

i

Autor: Pixabay Pierwszy turniej eliminacyjny w Grudziądzu zaplanowano na 11 marca

Ogólnopolska liga Darta w Grudziądzu! Pierwszy turniej już w najbliższą sobotę

2023-03-08 11:48

Dart w Grudziądzu wchodzi na kolejny poziom. Tym razem lokalne rozgrywki stały się części ogólnopolskiej ligi. To nowy projekt organizowany tylko w kilku miejscowościach całego kraju.

Grudziądzanie zmierzą się z najlepszymi darterami w Polsce. Stowarzyszenie Steel Dart Grudziądz i lokalne rozgrywki zostały częścią ogólnopolskiej ligi. To nowy projekt organizowany tylko w kilku miejscowościach całego kraju.

Liga Dart Polska jest nowym projektem, do którego dołączyliśmy od samego początku. Skupiać się będziemy na sześciu turniejach eliminacyjnych w każdym z szesnastu miast. Najlepsza czwórka z danego miasta będzie miała zagwarantowany wyjazd za darmo na finał do Warszawy, w którym rywalizować będzie 64 najlepszych zawodników. Pula nagród w finale wynosi aż 8000 zł - mówi Mateusz Chmielewski ze stowarzyszenia Steel Dart Grudziądz.

W naszym mieście łącznie odbędzie się sześć turniejów eliminacyjnych.

Ilość miejsc jest ograniczona do 32 zawodników. Wpisowe na turniej wynosi 20zł, jednak zachęcamy do wykupu karnetu na wszystkie turnieje w cenie 120zł. Gramy systemem przegrany odpada. Pierwszy z zawodników, który wygra 5 legów przechodzi do następnej rundy - dodaje nasz rozmówca.

Terminy kolejnych turniejów eliminacyjnych w Grudziądzu znajdziecie na poniższym plakacie.

plakat turnieje

i

Autor: Nadesłane / Steel Dart Grudziądz Oficjalny plakat wydarzenia

W presezonie... Bo tak ten sezon nazywamy jest tylko 6 spotkań. Od września ruszamy z oficjalnym pierwszym sezonem, gdzie tych spotkań będzie o wiele więcej, więc na pewno przybędzie nam turniejów w mieście z czego bardzo się cieszymy - kończy Mateusz Chmielewski.

Najbliższe zmagania zaplanowano na przyszłą sobotę 11 marca o godzinie 14 w pizzerii TOMATO przy ulicy Szewskiej. Zapisy prowadzone są m.in. na facebooku organizatorów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl