wigilia grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu To kolejna odsłona grudziądzkiej akcji "Wigilia dla seniora"

Wigilia dla seniora w Grudziądzu. Ruszają zgłoszenia do świątecznej akcji

2022-11-20 10:16

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. W Grudziądzu z tej okazji startuje kolejna edycja akcji "Wigilia dla Seniora". Od poniedziałku (21 listopada) rozpoczną się zgłoszenia osób, których odwiedzą wolontariusze.

"Wigilia dla Seniora” to akcja, która swój początek zawdzięcza pandemii. Obowiązujący w tamtym czasie lockdown nie tylko uniemożliwiał osobom starszym wychodzenie z domu, lecz również znacząco utrudniał ich świąteczne spotkania z bliskimi.

Grudziądzcy seniorzy, którzy spędzą święta w samotności, mogą zatem ponownie zwrócić się o pomoc do Urzędu Miejskiego. Wsparcie otrzymają również osoby starsze, które zostaną zgłoszone przez sąsiadów czy znajomych. Warunkiem jest, aby osoba obdarowywana została o tym wcześniej poinformowana.

Ruszają zgłoszenia do "Wigilii dla Seniora" w Grudziądzu

Zgłoszenia do akcji startują w poniedziałek (21 listopada) i potrwają do 5 grudnia.

Akcja skierowana jest do osób powyżej 65. roku życia, samotnych i zamieszkałych na terenie Grudziądza. Decyduje kolejność zgłoszeń, ponieważ liczba pakietów jest ograniczona - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego.

Po szczegółowe informacje oraz zgłoszenia należy dzwonić pod numer telefonu 56 45 10 462 lub 56 45 10 460.

Pakiety przez wolontariuszy dostarczone zostaną do 23 grudnia. Zestaw wigilijny zawierać będzie m.in. pierogi, rybę po grecku i piernik.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wigilia w Klubie Seniora w Górsku