rafal wydra

i

Autor: Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski (facebook) Rafał Wydra

Zmarł pochodzący z Grudziądza Rafał Wydra. Niedawno szukaliśmy dla niego bliźniaka genetycznego

2022-11-13 14:12

Rafał Wydra na białaczkę limfoblastyczną chorował od kwietnia bieżącego roku. W październiku w Grudziądzu zorganizowano dużą akcję - rejestrację do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego fundacji DKMS. Środki na jego leczenie zbierane miały być również przy okazji kalendarza charytatywnego, o którym informowaliśmy kilka dni temu.

Grudziądzanie - szerzej historię Rafała poznali w październiku, podczas organizowanej rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego fundacji DKMS. Akcje przeprowadzono w dwóch lokalizacjach: w Centrum Edukacji Ekologicznej i grudziądzkiej Marinie.

Rafałowi szczególnie bliskie było to pierwsze miejsce, z którym współpracował od wielu lat.

Kilka dni temu informowaliśmy o powstającym w naszym mieście kalendarzu charytatywnym. Środki z jego sprzedaży miały zostać przeznaczone na leczenie Rafała Wydry.

Pomysł na kalendarz pojawił się w trakcie rozmowy z Jackiem Piotrowskim. Pomyśleliśmy, żeby stworzyć kalendarz, w którym będą znani mężczyźni związani z Grudziądzem. Są to m.in. komendanci straży pożarnej i policji, czy chociażby ze świata sportu Damian Lamkowski i Nicki Pedersen - mówił wówczas leśniczy Mateusz Cieślakiewicz.

Rafała za pośrednictwem mediów społecznościowych pożegnał m.in. prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Z ogromnym smutkiem przyjąłem informację o nagłej śmierci Rafała Wydry. Ten znany, ceniony i lubiany przez wielu edukator i pasjonat ekologii odszedł od nas zdecydowanie za wcześnie. To ogromna strata. Serce się łamie, a łzy napływają same do oczu - czytamy na profilu prezydenta Glamowskiego.

Rafał Wydra zmarł w sobotę - 12 listopada. Rodzinie, najbliższym składamy kondolencje.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl