dkms grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Cały proces rejestracji trwał tylko kilka minut

W Grudziądzu szukali genetycznych bliźniaków. DKMS rejestrował potencjalnych dawców [FOTO]

2022-05-28 14:32

Nie każdy bohater musi nosić pelerynę. Czasami wystarczy kilka minut wolnego czasu i chęci. W galerii handlowej przy ul. Konarskiego w Grudziądzu Fundacja DKMS przeprowadziła kolejną akcję - rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego do własnej bazy.

W Polsce jest już ponad 2 miliony dawców szpiku. Ta baza powiększa się z miesiąca na miesiąc. Kolejne osoby, które do niej dołączyły są z Grudziądza. Okazja była dzisiaj podczas akcji zorganizowane w galerii handlowej przy ul. Konarskiego.

Zawsze chciałam to zrobić. Dziś pojawiła się ku temu okazja. Mąż poszedł dalej na zakupy, a jak tu przyszłam - mówi pani Kinga.

Cały proces rejestracji trwał kilka minut. Po wykonanym wymazie koperta z danymi i pałeczkami zostaje wysłana do siedziby fundacji. Nasz materiał trafia później do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Więcej o tym dlaczego warto się zarejestrować już w poniedziałkowym magazynie Radia Eska w Grudziądzu o 21:30!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Pogadane feat. Marcin Dubiel