ks. Henryk Kujaczyński

i

Autor: Facebook / Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza Nie żyje ks. Henryk Kujaczyński

Smutne wieści

Zmarł ks. Henryk Kujaczyński. Był proboszczem parafii na Strzemięcinie i dyrektorem Caritas w Grudziądzu

2024-04-18 13:49

Zmarł ks. Henryk Kujaczyński, były proboszcz parafii na Strzemięcinie i dyrektor Caritas w Grudziądzu.

O śmierci księdza Kujaczyńskiego poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Ks. prałat Henryk Kujaczyński pierwszym proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Grudziądzu. Od ośmiu lat był już na emeryturze. Okazjonalnie jednak nadal aktywnie uczestniczył w życiu parafii. 

Ks. Henryk Kujaczyński pracę duszpasterską rozpoczął 29 maja 1966 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Przez 10 lat pracował jako wikariusz w parafiach w: Chwaszczynie, Kosakowie i Gdyni.

Do Grudziądza trafił w 1976 roku. Najpierw jako wikariusz w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. W 1982 roku dekretem ówczesnego biskupa chełmińskiego mianowany został proboszczem nowo tworzonej parafii św. Maksymiliana na Strzemięcinie.

Ks. Henryk Kujaczyński stworzył również grudziądzki "Caritas". To między innymi dzięki jego działaniom Centrum pozyskało budynek przy ul. Klasztornej. Był też Kapelanem lokalnych Sybiraków.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Bliscy pożegnali tragicznie zmarłego Dominika z Zapałowa