Józef Lewandowski

i

Autor: ASTS Olimpia Unia Grudziądz Józef Lewandowski

Tenis stołowy

Zmarł wieloletni trener tenisistów stołowych z Grudziądza. Odszedł Józef Lewandowski

2024-01-20 22:55

Józef Lewandowski jako trener wychował wielu medalistów mistrzostw Polski i mistrzostw województwa w tenisie stołowym. Był prawdziwą legendą ASTS Olimpii-Unii Grudziądz. W sobotę (20 stycznia) odbył się jego pogrzeb.

Józef Lewandowski był długoletnim zawodnikiem i trenerem Olimpii Grudziądz. Wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski i Mistrzostw Województwa.

Prowadzona przez niego drużyna przez wiele lat z powodzeniem uczestniczyła w rozgrywkach Ekstraklasy i Superligi mężczyzn zdobywając m.in. Drużynowe Mistrzostwo Polski - czytamy na stronie grudziądzkiej Olimpii.

Był długoletnim członkiem Zarządu Bydgoskiego i Toruńskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, a w latach 1999-2012 byłVice prezesem ds. organizacyjnych Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

Za swoją długoletnią działalność odznaczony był m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką PZTS, Złotym Medalem PKOL, Złotym Medalem Zasłużony dla KPOZTS o raz innymi sportowymi i resortowymi.

Józef Lewandowski zmarł 14 stycznia 2024. Miał 91 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Potężne zawieje i zamiecie śnieżne nad Polską. Tak w sobotę wyglądała Warszawa