Autor: Facebook / MKS Grudziądz (Łukasz Szalkowski) MKS przegrywa w Koszalinie

Piłka ręczna

MKS Grudziądz przegrywa w Koszalinie. Kolejne mecze w lutym

2024-01-20 20:02

Szczypiorniści MKS-u Bodega Grudziądz przegrali na wyjeździe z Gwardią Koszalin 22:30. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane. Grudziądzanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a do 12 minuty na tablicy wyników utrzymywał się rezultat remisowy 5:5.

W dalszej części pierwszej połowy wyraźnie tempo podkręcili gospodarze, który na przerwę schodzili przy prowadzeniu 16:9.

Po zmianie stron gospodarze utrzymywali bezpieczną przewagę nad MKS-em. W konsekwencji Gwardia wygrała 30:22.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w talii grającego trenera, Sebastiana Rumniaka byli: Paweł Kruszewski (6 bramek) i duet Bartosz Prietz oraz Damian Nowak (po trzy). Z kolei w zespole gospodarzy 8 trafień zaliczył Maciej Fabianowicz.

MKS po tej porażce spadł o jedną lokatę niżej w ligowej tabeli - na szóste. Grudziądzanie pozostali z dorobkiem 18 punktów.

W następnej kolejce (ta zaplanowana jest na pierwszy weekend lutego) MKS będzie pauzował. O spotkaniach w rundzie rewanżowej napiszemy w osobnym artykule.

Adam Małysz szczerze o aferze w polskich skokach. Jakub Wolny wróci do kadry?