nekropolia

i

Autor: Pexels Petycja dostępna jest w sieci

Zwierzęta

Petycja w sprawie utworzenia cmentarza dla zwierząt w Grudziądzu. Każdy może ją podpisać

2024-04-20 13:02

Najpierw zbiorą podpisy, a później z pomysłem pójdą do prezydenta. W Grudziądzu utworzono petycję w sprawie uruchomienia cmentarza dla zwierząt. Miałby się on znajdować koło nekropolii na Kobylance.

Chcą godnego pochówku dla swoich pupili. Chodzi o powstanie cmentarza dla zwierząt. Po kilku latach przerwy do Grudziądza powrócił pomysł jego utworzenia.

Wszyscy, którzy mają zwierzaczki doskonale wiedzą, że słowo utylizacja jest słowem haniebnym. Jeśli ktoś śpi z nami w jednym łóżku, z nami po prostu spędza cały wolny czas, jest dla niektórych całym światem... i ktoś mówi, że proszę go zostawić po śmierci na utylizację. Wielu mieszkańców nie ma możliwości zorganizowania pochówku ukochanego przyjaciela w odległym o kilkadziesiąt kilometrów Toruniu czy Gdańsku - mówi Anna Goszka, inicjatorka petycji.

Cmentarz miałby powstać koło nekropolii na Kobylance. Taką lokalizację już niespełna 10 lat temu wskazywały ówczesne władze MPGN-u.

Widziałam to miejsce i mogę potwierdzić. Wystarczy je uprzątnąć, zostawić tamtejszy drzewostan i utworzyć cmentarz - dodaje nasza rozmówczyni.

Mówi Anna Goszka, inicjatorka petycji. Posłuchaj:

Petycja dostępna jest w sieci. Znajdziecie ją TUTAJ

Później dokument trafi do władz Grudziądza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Stary Cmentarz w Rzeszowie – najstarsza zachowana nekropolia miasta.