zmiany budżet

i

Autor: Radio Eska Zmiany poparło 14 radnych

Zgoda radnych

Zbliża się remont ulicy Tatrzańskiej w Grudziądzu. Miasto dołoży pieniądze do inwestycji

2023-09-01 16:08

Radni z Grudziądza na powakacyjnej sesji zdecydowali o kilku zmianach w budżecie. Jedna z nich dotyczyła remontu ulicy Tatrzańskiej na osiedlu Mniszek.

Sesja odbyła się w minioną środę (30 sierpnia). Jedną z uchwał była ta o zmianach w budżecie. Chodziło m.in. o dołożenie dodatkowych pieniędzy na długo wyczekiwany remont ulicy Tatrzańskiej na osiedlu Mniszek.

Ostatecznie - uchwałę poparło 14 radnych (Koalicja Obywatelska i Sojusz Obywatelski Grudziądz). Radni Prawa i Sprawiedliwości wstrzymali się od głosu. 

Koperty w przetargu na remont wspomnianej Tatrzańskiej odbył się na przełomie lipca i sierpnia. Miasto na ten cel wstępnie zabezpieczyło 1,1 miliona złotych. Wynik otwarcia kopert pokazał, że to zdecydowanie za mało. Najtańsza oferta w postępowaniu była wyższa o prawie milion złotych! 

Kilka dni później głos w tej sprawie za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych zajął prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Zrobimy wszystko, by rozstrzygnąć przetarg na przebudowę ulicy Tatrzańskiej. Postępowanie wciąż jest w toku. Jak wiadomo, w tej chwili w budżecie brakuje środków na realizację zadania, ale poważnie rozważam możliwość zaproponowania takich zmian budżetowych, by inwestycja ruszyła - przekazywał wówczas włodarz miasta.

I tak też stało się na sierpniowej sesji. Radni uchwalili zmiany w budżecie miasta i zgodzili się na dołożenie brakującego miliona do tej inwestycji.

Po przegłosowaniu uchwały wybierzemy najkorzystniejszą ofertę. Później podpiszemy umowę z wykonawcą. Termin realizacji został wydłużony ze względu na postępowanie. Chcemy aby prace skończyły się w tym roku, ewentualnie końcówka w przyszłym i płatność będzie regulowana w przyszłym roku - mówi Jarosław Murgała z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

O remoncie Tatrzańskiej głośno było w ostatnich tygodniach. O przebudowę drogi apelowali mieszkańcy osiedla Mniszek oraz radny PiS, Krzysztof Kosiński.

Radny Kosiński twierdzi, że remont ulicy Tatrzańskiej jest potrzebny, a później wstrzymuje się od głosu, gdy uchwalamy zmiany w budżecie i dokładamy do tej inwestycji dodatkowe środki. Co innego radny Kosiński opowiada mieszkańcom, a co innego robi - twierdzi radny KO, Krzysztof Pokora.

Wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości z Grudziądza wstrzymali się od głosu przy uchwale budżetowej. Dlaczego?

Budżet miasta na obecny rok jest zły. Informujemy o tym od samego początku. W pierwszej kolejności powinniśmy rozwiązać problemy finansowe szpitala - odpowiada radny Sławomir Szymański z Prawa i Sprawiedliwości.

Być może w niedalekiej przyszłości uda się wyremontować kolejne ulice z osiedla Mniszek. Grudziądz w Polskim Ładzie stara się o dofinansowanie ulic: al. Sportowców, Malczewskiego i Jeziornej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl