spoleczny grudziadz

i

Autor: Facebook / Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza Wręcznie legitymacji odbyło się w grudziądzkim ratuszu

Nowa funkcja

Społeczny Opiekun Zabytków w Grudziądzu. Czym się będzie zajmował?

2023-09-01 16:07

Społecznym Opiekunem Zabytków został Mariusz Żebrowski. Legitymację oficjalnie wręczono w grudziądzkim ratuszu.

Funkcja Społecznego Opiekuna Zabytków - jak możemy przeczytać w mediach społecznościowych prezydenta Grudziądza, Macieja Glamowskiego - przeznaczona jest dla osoby, która podejmuje działania związane z zachowaniem wartości zabytków i utrzymaniem ich w jak najlepszym stanie, a także wyróżnia się wiedzą w zakresie ochrony zabytków i opieki nad nimi oraz zajmuje się jej upowszechnianiem.

Legitymacja trafiła do Mariusza Żebrowskiego.

Od 30 lat związany jest z Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu. Działa w Grudziądzkim Oddziale Polskiego Towarzystwa Historycznego. Współpracuje także z Fundacją na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej oraz Klubem Kawaleryjskim 18 Pułku Ułanów Pomorskich - pisze włodarz miasta.

Do głównych zadań opiekuna zabytków należeć będzie: upowszechnianie wiedzy o obiektach militarnych i stanowiących zaplecze gospodarcze grudziądzkiej Cytadeli oraz o cmentarzach, jak również podejmowanie działań inicjacyjnych oraz wspierających w zakresie ochrony naszych pięknych, lokalnych zabytków.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Niezwykła historia przeboju Skaldów. Historia z Koprem