rada miejska

i

Autor: Łukasz Piekarski Ulica Tatrzańska wymaga pilnego remontu

Inwestycje drogowe

Ulica Tatrzańska w Grudziądzu czeka na remont. Decyzja będzie należała do radnych?

2023-08-07 7:27

Wciąż nie wiadomo jaki los czeka ulicę Tatrzańską na osiedlu Mniszek. Do przetargu zgłosiło się pięć firm, ale oferta każdej z nich - przynajmniej o milion złotych - przewyższa zaplanowany na ten cel budżet. Głos w tej sprawie zabrał prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Remont ulicy Tatrzańskiej w opinii publicznej pojawia się już od dłuższego czasu. W tym celu niedawno ogłoszony został przetarg. W ramach zaplanowanych prac: wymieniona zostać ma nawierzchnia jezdni, zjazdów, chodników i zatoki postojowej. Pojawi się tam nawierzchnia z kostki betonowej.

Miasto na ten cel wstępnie zabezpieczyło 1,1 miliona złotych. Wynik otwarcia kopert pokazał, że to zdecydowanie za mało. Najtańsza oferta w postępowaniu była wyższa o prawie milion złotych! Pozostaje więc pytanie - co dalej z pracami na wspomnianej ulicy?

Głos w tej sprawie za pośrednictwem mediów społecznościowych zabrał włodarz Grudziądza, Maciej Glamowski.

Zrobimy wszystko, by rozstrzygnąć przetarg na przebudowę ulicy Tatrzańskiej. Postępowanie wciąż jest w toku. Jak wiadomo, w tej chwili w budżecie brakuje środków na realizację zadania, ale poważnie rozważam możliwość zaproponowania takich zmian budżetowych, by inwestycja ruszyła - pisze na swoim facebooku Maciej Glamowski.

Oznacza to, że zgodę na przesunięcie środków i początek ewentualnego remontu Tatrzańskiej będą musieli wydać grudziądzcy radni.

Jednocześnie władze miasta walczą także o dofinansowanie w ramach kolejnej edycji "Polskiego Ładu". Jeden z wniosków dotyczy modernizacji układu drogowego na osiedlu Mniszek. W grę wchodzi remont ulicy Al. Sportowców, Malczewskiego czy też Jeziornej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Zlot Zabytkowych Pojazdów w Nowym Sączu