muzeum grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Muzeum w Grudziądzu

Wsparcie dla instytucji

Zmiany w grudziądzkim muzeum. Pojawią się nowości dla osób niepełnosprawnych

2023-08-07 7:14

Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi otrzymało dofinansowanie na grant „Dostosowanie nagłośnienia sali wykładowo-koncertowej do potrzeb osób niepełnosprawnych”. O szczegółach piszemy na eska.pl.

W czwartek (3 sierpnia) w siedzibie Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbyło się podpisanie umowy dotacyjnej na dostosowanie nagłośnienia sali wykładowo-koncertowej grudziądzkiego muzeum do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kwota dofinansowania wynosi 40.390,88 zł. Zadanie jest dofinansowane w 100% i nie wymaga wkładu własnego - przekazuje Marcin Mielnicki z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Profesjonalny sprzęt nagłaśniający z pętlą indukcyjną wpłynie zarówno na poprawę jakości dźwięku dla osób z lekkim ubytkiem słuchu, jak i umożliwi korzystanie z oferty Muzeum użytkownikom aparatów słuchowych oraz implantów. Zamontowany zostanie do końca bieżącego roku.

Umowę w imieniu Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu podpisały Panie Emilia Markot-Borkowska, Zastępca Dyrektora oraz Sławomira Płocha, Główna Księgowa. Grant w wysokości 40.390,88 zł został przyznany w ramach projektu "Turystyka Dostępna 1.0.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express - Joanna LISZOWSKA