prace drogowe

i

Autor: Pixabay Ulica Tatrzańska do remontu

Inwestycje drogowe

Ulica Tatrzańska zostanie wyremontowana? Urzędnicy z Grudziądza rozpisali przetarg

2023-07-15 9:59

Czy w Grudziądzu ruszy remont kolejnej ulicy? Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu rozpisał przetarg na przebudowę Tatrzańskiej na osiedlu Mniszek. Otwarcie ofert planowane jest na 28 lipca.

Ulica Tatrzańska może dołączyć do remontowanych dróg na terenie Grudziądza. Obecnie drogowców spotkać możemy na ulicach Rybackiej i Kościuszki, a na Wybickiego trwają prace naprawcze na torowisku tramwajowym.

Remont ulicy Tatrzańskiej w Grudziądzu - co zostanie wykonane?

W ramach inwestycji ulica Tatrzańska przebudowana zostanie na całej długości. Zadanie polega na wymianie istniejącej nawierzchni jezdni, zjazdów, chodników i zatoki postojowej na nawierzchnię z kostki betonowej.

To kolejna z ulic, która wymaga pilnej przebudowy – przypomina Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Przebudowa Tatrzańskiej - jeśli uda się pozytywnie rozstrzygnąć przetarg - zakończyć ma się w połowie grudnia bieżącego roku.

Będzie remont dachu szkoły

Na nowy dach będą mogli liczyć uczniowie IV LO w Grudziądzu. Ratusz podpisał umowę z lokalną firmą JPD.

Wspomniana firma złożyła najkorzystniejszą ofertę w ramach postępowania przetargowego. Wykonawca przeprowadzi modernizację za kwotę 1 144 900 złotych. Od momentu podpisania umowy ma na to trzy miesiące.

W przyszłym tygodniu planowane jest przekazanie placu budowy. Przypomnijmy, że w ramach prac przewiduje się między innymi: roboty rozbiórkowe, polegające na demontażu istniejącego pokrycia dachu, a także wzmocnienie, ewentualną wymianę zużytych elementów konstrukcyjnych dachu, wykonanie nowych warstw dachu, wzmocnienie spękanych ścian w obszarze okapów wraz z ewentualnym przemurowaniem wierzchnich warstw ścianek, odbudowę kominów, przemurowanie ściany wewnętrznej pomiędzy aulą a częścią strychową czy remont instalacji odgromowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Możesz zatańczyć na koncercie Dody. "Dobrze płacę"