Gleb Czugunow

i

Autor: Paweł Skraba Gleb Czugunow

Żużel

Zawodnik odchodzi z GKM-u Grudziądz. Pożegnał się z klubem na Instagramie

2023-08-21 7:59

Zawodnik pożegnał się z grudziądzkim klubem za pośrednictwem Instagrama. Gleb Chugunov, bo o nim mowa - oficjalnie zakończył swoją przygodę z GKM-em.

Gleb Czugunow opuszcza ZOOleszcz GKM Grudziądz. Działacze klubu z Hallera 4 postanowili pozostawić w zespole Vadima Tarasenkę, Kacpra Pludrę (na pozycji U24) oraz Maxa Fricka (choć w jego przypadku rozmowy cały czas trwają). Ponadto sporo się mówi o angażu przy "Gołębie" dwójki Australijczyków: Jasona Doyla oraz Jaimona Lidseya.

Rosjanin z polskim paszportem w zeszłym roku - jeszcze w barwach Sparty Wrocław - wykręcił średnią 1,457 punktów na bieg. Gleb udał się więc na wypożyczenie i trafił na Hallera 4.

Pierwsza połowa sezonu była tragiczna, bowiem zawodnik oscylował wokół punktu na bieg. Później jednak coś drgnęło wraz z dyspozycją całej drużyny. Ostatecznie średnia Gleba wyniosła równe 1,500 punktów na wyścig.

Kolejnym czynnikiem, który zadecydował o rozstaniu się z Czugunovem był fakt, że zawodnik w przyszłym sezonie nie będzie mógł występować na pozycji U24. To miejsce za rok w kadrze GKM-u zajmie wspomniany wcześniej Kacper Pludra.

Gdzie trafi Gleb Czugunov? Z racji ukończenia wieku 24 lat o angaż w Ekstralidze będzie bardzo ciężko. Rosjanin z polskim paszportem prawdopodobnie nowego pracodawcy będzie musiał poszukać na pierwszoligowych torach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Rocznica śmierci Piotra Woźniaka Staraka