balony grudziadz

i

Autor: Facebook / Grudziądzki Klub Balonowy Mistrzostwa rozpoczynają się 21 sierpnia w Grudziądzu

Duża impreza sportowa

Rozpoczyna się walka o tytuł Mistrza Świata Juniorów. Niebo nad Grudziądzem zdominują balony!

2023-08-20 12:41

Czekają nas widoki jak z Kapadocji. W Grudziądzu od 21 sierpnia będą rozgrywały się VI Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Do naszego miasta walczyć o złoty medal przyjechało 45 zawodników z całego globu. Harmonogram i szczegóły na eska.pl.

W Mistrzostwach Świata Juniorów udział weźmie 45 pilotów z najróżniejszych zakątków świata. To m.in. Japonia, Kanada, USA, Brazylia, czy także reprezentacje z Europy. W stawce nie zabraknie także Polaków. "Biało-czerwoni" będą reprezentowani przez Arkadiusza Sionkowskiego, Wojciecha Nowakowskiego, Piotra Grajka, Kacpra Borkowskiego i Jakuba Dziedziaka.

Poza tym zawodom będzie towarzyszyć fiesta kilkunastu balonów, która będzie zapewniać atrakcje mieszkańcom i turystom. Szczegóły harmonogram - gdzie będą odbywały się otwarte pikniki prezentujemy poniżej:

  • wtorek, 22 sierpnia o godz. 17 na os. Lotnisko na placu przy WZU
  • środa, 23 sierpnia o godz. 17 na os. Strzemięcin na Osadzie GRUD
  • czwartek, 24 sierpnia o godz. 17 stadion GKM Grudziądz przy Hallera 4
  • piątek, 25 sierpnia o godz. 17 Błonia Nadwiślańskie, gdzie będzie też grała muzyka i efekty świetlne

Na jutro (poniedziałek, 21 sierpnia) zaplanowano ceremonię otwarcia mistrzostw. O godz. 17 spod Bramy Wodnej ruszy balonowa parada pod wieżę Klimek.

O mistrzostwach będziemy informowali na bieżąco na eska.pl oraz na naszym facebookowym profilu - TUTAJ. Poniżej podrzucamy grafikę z pełnym harmonogramem imprezy.

balony grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane / Grudziądzki Klub Balonowy Harmonogram mistrzostw w Grudziądzu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl