zaskroniec grudziadz

i

Autor: Radio Eska/Straż Miejska Grudziądz Zaskrońca usunęli Strażnicy Miejscy z Grudziądza

Akcja mundurowych

Zaskroniec na klatce schodowej w centrum Grudziądza. Usunęli go strażnicy miejscy

2023-09-22 11:57

Wąż pojawił się na jednej z klatek schodowych w centrum miasta. Zwierzę usunięto, zabezpieczono, a później wypuszczono do lasu. Szczegóły akcja na eska.pl.

Zaskrońca znaleziono w klatce schodowej przy ulicy Kosynierów Gdyńskich w centrum Grudziądza. Gad budził niepokój mieszkańców, którzy bali się wejść do swoich mieszkań.

Na miejsce wysłano patrol straży miejskiej, który potwierdził dany fakt. Okazało się, że sprawcą zamieszania jest niegroźny zaskroniec. Miał około 120 centymetrów długości - informuje Bogumiła Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

Gatunki te objęte są ochroną, wężem trzeba było się zaopiekować i przewieść w bezpieczne miejsce. Funkcjonariusze schwytali zaskrońca i wywieźli do lasu gdzie został wypuszczony na wolność.

Strażnicy Miejscy z Grudziądza usunęli zaskrońca z klatki schodowej. Posłuchaj:

Zaskroniec zwyczajny to w Polsce najpospolitszy z węży będący pod ochroną. Nie wolno ich łapać ani przetrzymywać. W razie konieczności powinno się go przetransportować daleko od siedlisk ludzi i z dala od ruchu drogowego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express - Sławomir Mentzen