anastazja

i

Autor: Nadesłane Anastazja

Pomoc

Otwórzmy serca dla małej Anastazji z Grudziądza! Na marinie odbędzie się festyn charytatywny

2023-09-22 17:24

Chcą ułatwić życie 5-letniej Anastazji z Grudziądza. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Pomocną dłoń wyciąga Towarzystwo Przyjaciół Downa i organizuje festyn charytatywny na marinie. Szczegóły na eska.pl.

Atrakcje dla dzieci, kawiarenka kulinarna i pokazy strażaków. Na grudziądzkiej marinie odbędzie się piknik charytatywny dla 5-letniej Anastazji. Dziewczynka od przeszło trzech lat zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Nie jest podłączona pod rurki, a respirator używany jest tylko w ciągu dnia. Anastazja potrzebuje również zaopatrzenia ortopedycznego, takiego jak gorsety, ortezy i inne sprzęty medyczne - mówi nam Angelika Mionskowska, mama małej Anastazji.

Obecnie trwają przygotowania do imprezy charytatywnej. Ta już 23 września odbędzie się na grudziądzkiej Marinie.

Będzie dużo atrakcji dla dzieci. Będą ciasta, kawy i herbaty. Pojawią się nasi strażacy z pokazem. Przyjadą także dwie bandy motocyklistów. Imprezę poprowadzi postać znana z telewizji, Przemysław Talkowski - mówi Grażyna Szynkielewicz z Towarzystwa Przyjaciół Downa w Grudziądzu. 

Zebrane podczas imprezy środki zostaną wykorzystane na zakup specjalistycznego wózka dla Anastazji.

Dzięki niemu Anastazja może poczuć się trochę jak jej rówieśnicy. Będzie uczestniczyła w zabawach i poznawać świat. Nasza córeczka jest dzieckiem błyskotliwym i bardzo ciekawym świata - opowiada dalej pani Angelika.

plakat festyn

i

Autor: Nadesłane Oficjalny plakat wydarzenia

Równolegle do imprezy, która odbędzie już za tydzień prowadzona jest osobna zbiórka na leczenie i rehabilitację Anastazji. Ta jest niezwykle kosztowna.

LINK DO ZBIÓRKI

O festynie i małej Anastazji z Grudziądzu posłuchacie także w nagraniu poniżej:

Szykuje się impreza charytatywnej dla małej Anastazji z Grudziądzu. Posłuchaj zapowiedzi:

Przypominamy - impreza charytatywna dla małej Anastazji odbędzie się na grudziądzkiej Marinie - 23 września. Początek o godzinie 13. Wstęp wolny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl