parkrun grudziadz

i

Autor: Facebook / parkrun Grudziądz Parkrun organizowany jest w każdą sobotę o godzinie 9

Tort i medale

Weekend spędzają aktywnie. Piąte urodziny będzie obchodził parkrun Grudziądz!

2023-09-22 10:54

Parkrun to inicjatywa biegowa znana niemal na całym świecie. Każdej soboty, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu, aktywni mieszkańcy pokonują 5 kilometrów leśnymi ścieżkami. W najbliższą sobotę (23 września) - grudziądzka odsłona tej akcji będzie obchodziła piąte urodziny!

Będzie tort, będą medale - to wszystko z okazji piątych urodzin. Świętować już jutro (sobota, 23 września) będzie cała społeczność parkrun Grudziądz.

Bieg tradycyjnie - na dystansie 5 kilometrów - rozpocznie się o godzinie 9. Start i meta na parkingu leśnym przy rondzie ks. J. Popiełuszki.

W trakcie urodzinowego spotkania będzie okazja do m.in. przetestowania sportowych butów oraz napicia się grudziądzkiej kranówki.

Podrzucamy poniżej kilka podstawowych zasad, które obowiązują na biegach parkrun.

  • Bieg zawsze jest bezpłatny.
  • Trasa 5km (oznaczona) - można pokonać ją spacerem, marszem z kijkami NW lub biegiem.
  • Obowiązuje jednorazowa rejestracja na www.parkrun.pl/rejestracja, po której nadany zostaje nam indywidualny kod uczestnika, który należy wydrukować i KONIECZNIE zabrać ze sobą na każdy bieg parkrun. Brak kodu to brak wyniku. Na podstawie naszego kodu możemy brać udział w biegach parkrun na całym świecie (rejestracja od 4 roku życia)
  • Dzieci w wieku od 4 do 11 lat muszą pozostawać pod stałą opieką rodziców w trakcie biegu.
  •  Możliwy udział w biegu z psem. Obowiązuje zasada - jeden człowiek, jeden pies. Pies pozostaje na krótkiej smyczy.

To oczywiście nie koniec!

  • Na mecie otrzymujecie token z miejscem. Z tokenem oraz swoim kodem uczestnika udajecie się do osoby skanującej. Kod zostanie Wam zwrócony na kolejne biegi. Token zostaje u nas. Pamiętaj nie zabieraj tokenu z miejscem do domu!
  • Osoby biorące udział w biegu po raz pierwszy prosimy o przybycie szybciej parę minut, by wysłuchać odprawy dla debiutantów, którą przeprowadzi z Wami wolontariusz.
  • Wszyscy wolontariusze parkrun posiadają żółte kamizelki. Wyjątek to niebieska kamizelka - koordynator spotkania u którego możecie uzyskać zawsze więcej informacji oraz pomarańczowa kamizelka oznaczająca zamykającego stawkę. Dzięki temu nigdy na mecie nie będziecie ostatni, a wolontariusz zadba o to by nikt nie został z tyłu.

Udział w biegu jest bezpłatny!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

XIV Bieg Męczeństwa i Pamięci Narodowej na Szwederowie w Bydgoszczy