robotyka grudziadz

i

Autor: Pixabay Nabór w Zespole Szkół Technicznych w Grudziądz już się rozpoczął

Zajęcia z robotyki w Grudziądzu? Ruszył nabór na nowy rok szkolny

2022-05-19 15:03

W Grudziądzu powstanie filia Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. Inicjatywę Urzędu Miejskiego aktywnie wspiera Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Pierwsze działania podjętu w Zespole Szkół Technicznych.

W projekt angażują się władze Miasta, które reprezentowała wiceprezydent Róża Lewandowska, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Grudziądzki Park Przemysłowy oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Grudziądzu. Do inicjatywy zaangażowano również Zespół Szkół Technicznych.

Został uruchomiony nabór na kierunek Technik Robotyk. Nasze Centrum Kształcenia Zawodowego miało spełniać rolę bazy dla kształcenia na tym kierunku. Centrum miałoby być otwarte również na małe i średnie przedsiębiorstwa z Grudziądza - mówi Artur Mach, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego.

Nabór trwa już na przyszły rok szkolny. Od września gotowe mają być także wszystkie pracownie.

Żeby uczniowie, którzy chcieliby się uczyć w tym kierunku mieli już początku września możliwość rozpoczęcia zajęć w tej pracowni. Jest to proces długofalowy, przed nami bardzo dużo zadań i problemów do rozwiązania. Nie czekamy jednak wyłącznie na rozwiązania całościowe - dodaje nasz rozmówca.

Wszystko po to, by jak najlepiej kształcić młode pokolenie. Jednym z priorytetowych działań Miasta jest dbanie o rozwój branżowego, specjalistycznego szkolnictwa zawodowego. Takich kadr będziemy potrzebować w niedalekiej przyszłości - mówi wiceprezydent Róża Lewandowska.

Władze miasta zapewniają, że w przypadku nie utworzenia klasy technikum robotyki, pracownie i tak zostaną otwarte.​ W najbliższych tygodniach planowane są kolejne spotkanie robocze w tym temacie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE