absolwenci modea

i

Autor: Łukasz Piekarski Kierunek odzieżowy został reaktywowany po 20 latach

Pierwsze absolwentki kierunku modowego w grudziądzkim Gastronomiku! [AUDIO]

2022-04-30 16:49

Po 20 latach przerwy w Grudziądzu znów mamy absolwentów szkoły odzieżowej. Dobiegła właśnie końca nauka w pierwszym roczniku reaktywowanego Technikum Przemysłu Mody w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Kierunek ukończyło pięć uczennic.

Grudziądzki gastronomik opuścili pierwsi – po 20 latach – absolwenci kierunku odzieżowego. Końca dobiegła nauka w reaktywowanym Technikum Przemysłu Mody. Szkołę ukończyło pięć absolwentek.

Wielka radość, że po tylu latach mamy w końcu na grudziądzkim rynku absolwentów z zawodów odzieżowych. Wiemy, że firmy już na nich czekają. Jedna z naszych absolwentek już ma pewną pracę jako projektant - mówi Rafał Szweda, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu.

Uczennice miały możliwość brania udziału w licznych praktykach zawodowych.

Nauczyłam się tego jak szyć ubrania, jak je projektować, jak w tym kierunku dążyć do realizacji własnych marzeń. Planuję iść na studia w tym kierunku - mówi nam zaraz po wręczeniu dyplomów jedna z absolwentek.

Niezbędna pomoc z zewnątrz

Zajęcia praktyczne organizowane były w firmach, które skupione są wokół Grudziądzkiego Klastra Przemysłu Lekkiego.​

Pamiętam, że ten pierwszy rok był dość trudny. Frekwencja wówczas była na niższym poziomie. Nie wycofaliśmy się mimo to z tego projektu i to jest najważniejsze. Postanowiliśmy go kontynuować i już w drugim roku nabór był zdecydowanie większy - mówi Zbigniew Szymański z Grudziądzkiego Klastra Przemysłu Lekkiego.​

Pierwsi absolwenci Technikum Przemysłu Mody w Grudziądzu. Posłuchaj:
absolwenci modea 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Pierwszy rocznik absolwentów liczy pięć osób

Nabór do klas modowych w grudziądzkim gastronomiku wciąż jest prowadzony.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nowa moda, warzywa na balkonie