gastronomik grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Mazurki wykonała siódemka uczennic grudziądzkiego gastronomika

Uczniowie grudziądzkiego Gastronomika mają rękę do wielkanocnych mazurków [FOTO]

2022-04-12 15:47

Wielkanoc zagościła w murach grudziądzkiego Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Uczniowie zmierzyli się w konkursie na tradycyjny mazurek. Liczyła się nie tylko prezentacja, ale także technika jego wykonania.

Do rywalizacji na najpiękniejszy mazurek wielkanocny stanęło siedem uczennic. Swoje wypieki wpierw przygotowywały w domu. Później na uroczystym konkursie przedstawiły swoją pracę.

Oceniamy dzisiaj prezencję i wygląd mazurków. Nie będziemy ich smakować - mówi Katarzyna Okleja, organizatorka konkursu i nauczyciel przedmiotów zawodowych w grudziądzkim gastronomiku.

Jurorami konkursu, prócz nauczycieli i zaproszonych gości byli także ósmoklasiści, którzy zjawili się w szkole na warsztatach kulinarnych. Później przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu. W tym roku zwyciężyła Alicja Buca.

U mnie w domu nie praktykuje się mazurka na stole wielkanocnym. Robiłam go jednak na zeszłorocznym konkursie. Wówczas zajęłam drugie miejsce. W tym pracowałam nad nim przez dwa dni. Trochę chciał mi pomóc tata, ale postanowiłam, że zrobię go w całości sama - mówi zwyciężczyni tegorocznego konkursu.

Uczniowie grudziądzkiego gastronomika przygotowali wielkanocne mazurki. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Beszamel: jak przygotować mazurki wielkanocne?