wymiana uczniów

i

Autor: Nadesłane / SP nr w Grudziądzu Wizytacja trwała przez cały miniony tydzień

Goście z zagranicy w Szkole Podstawowej nr 5 w Grudziądzu [FOTO, AUDIO]

2022-04-30 15:35

Od 25 do 29 kwietnia grudziądzka szkoła gościła uczniów i nauczycieli z Turcji, Bułgarii i Litwy. Wszystko odbywało się w ramach projektu Erasmus+ Different Countries The Same Values.

Gości z zagranicy przyjmowała Szkoła Podstawowa nr 5 w Grudziądzu. Placówka po raz kolejny wzięła udział w projekcie Erasmus+. Do piątku (29 kwietnia) w naszym mieście przebywały delegacje z trzech krajów.

Gościliśmy nauczycieli oraz uczniów z Litwy, Bułgarii, Turcji i on line naszego kolejnego partnera czy Włochy - mówi Joanna Warot ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Grudziądzu.

Goście z zagranicy w trakcie pobytu mieli okazję do zwiedzania grudziądzkich zabytków oraz najbliższych okolic.

Wasze miasto jest super. Ma ono bardzo wyjątkową historię i do tego są tutaj mili ludzie. Uczniowie z Grudziądza ciepło nas przyjęli - mówi Emilia Spokeni, nauczyciel języka angielskiego z Litwy.

Staraliśmy się nawiązywać kontakty z naszymi rówieśnikami z Litwy, Bułgarii i Turcji. Początkowo byli nieśmiali, ale w końcu udało się złapać wspólny język - opowiada Filip, jeden z uczniów grudziądzkiej "piątki".

Projekt erasmus + nie jest niczym nowym w Szkole Podstawowej nr 5 w Grudziądzu. Placówka bardzo często angażuje się w nowe programy. Wszystko z myślą o uczniach.

Chcieliśmy, żeby nasi uczniowie poznali nowe kultury. Żeby zrozumieli, że pomimo dzielących nas odległości kierujemy się tymi samymi emocjami, priorytetami i wartościami - dodaje Joanna Warot.

Goście z zagranicy w Szkole Podstawowej nr 5 w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY