speed grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu 26-latek będzie tłumaczył się w sądzie

Bez prawka i "na zakazie" wyprzedził policję

2022-04-30 14:49

Na zakazie wyprzedził radiowóz grudziądzkiej grupy Speed. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego jechał dodatkowo nie posiada prawa jazdy.

Funkcjonariusze grudziądzkiej grupy Speed patrolowali drogę krajową nr 55. W pewnym momencie zauważyli, że wyprzedza ich ciężarówka tam, gdzie w związku z prowadzonymi pracami drogowymi, obowiązywał zakaz tego manewru.

Trzeba zaznaczyć, że mężczyzna wyprzedził radiowóz oznakowany, co tym bardziej zdziwiło policjantów. W związku z popełnionym wykroczeniem natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Kierowcą ciężarowego mercedesa okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego.

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna zaledwie 5 miesięcy wcześniej stracił uprawnienia w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu - dodaje policjant.

Za nieprawidłowe wyprzedzanie policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w kwocie 1000 zł. Natomiast z kierowania pojazdem pomimo braku uprawnień 26-latek będzie tłumaczył się w sądzie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nowe radiowozy. Policja pokazała je w Targach Kielce