majówka grudziadz

i

Autor: Pixabay 2 maja w Grudziądzu zaplanowano obchody Święta Flagi

Majówka w Grudziądzu? Sprawdź co będzie się działo!

2022-04-30 14:39

Sportowo, patriotycznie i rodzinne. W pierwszy (wydłużony) weekend majowy w Grudziądzu szykuje się sporo imprez. Szczegóły w artykule.

1 maja

O godzinie 11 ze Stadionu Centralnego im. Bronisława Malinowskiego wystartuje po pandemicznej przerwie Półmaratonem Śladami Bronka Malinowskiego Grudziądz / Rulewo. Bieg zakończy się wręczeniem nagród, które będzie miało miejsce od godz. 14.00 w Parku przed Hanza Pałac w Rulewie. Gościem specjalnym imprezy będzie Adam Kszczot.

2 maja

Tego dnia obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Władze Grudziądza organizują wspólny przemarsz z flagą. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 na Plantach przy Alei 23 Stycznia, przed gmachem Starostwa Powiatowego, gdzie na godz. 11.30 zaplanowano zbiórkę uczestników. Jego celem będzie Rynek.

Na 2 maja zaplanowano również Rodzinny Piknik Patriotyczny w Parku Miejskim im. Piotra Janowskiego (godz. 15.00), z udziałem Grudziądzkiej Orkiestry Dętej i Miejskiej Orkiestry Dętej z Lubawy. Przewidziano też inne atrakcje dla dzieci i całych rodzin.

3 maja

Tego dnia przypada 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się już o godz. 9:45, od złożenia kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Niepodległości, skąd uczestnicy udadzą się bezpośrednio do Bazyliki Kolegiackiej (Fary), gdzie o godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny. Z kolei na godz. 11.00 na Rynku zaplanowany został występ artystyczny młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 15, a o godz. 11.15 pod pomnikiem Żołnierza Polskiego odbędzie się uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym.

O godz. 12.00 rozpocznie się też dzień otwarty Fortu Wielka Księża Góra na ul. Droga Graniczna. To właśnie tam w godzinach od 12 do 18 członkowie Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami będą prowadzili kwestę na renowację starych i zabytkowych nagrobków na cmentarzu Garnizonowym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Majówka 2022 - najlepsze piosenki na weekend majowy