piknik rolnik

i

Autor: Łukasz Piekarski Na pikniku m.in. wystąpiły lokalne zespoły muzyczne

Nauka poprzez zabawę w Zespole Szkół Rolniczych [FOTO]

2022-04-28 14:39

Koncerty, degustacje i naukowe wykłady. W Zespole Szkół Rolniczych odbyła się pierwsza edycja Grudziądzkiego Pikniku Naukowego. To pierwsze takie wydarzenie w historii szkoły.

Dwudniowa impreza miała integrować społeczność szkolną, okolicznych mieszkańców... ale również wypromować grudziądzkiego "Rolnika" wśród ósmoklasistów.

Postanowiliśmy zrobić coś innego niż typowe drzwi otwarte. Bawimy się ucząc i uczymy się bawiąc - mówi Arkadiusz Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu.

Do organizacji pikniku bardzo aktywnie włączyła się społeczność uczniowska szkoły. Przygotowania trwały od kilku tygodni.

Mogłem dzięki temu rozwijać swoje umiejętności jako Technik Organizacji Reklamy. Przygotowaliśmy na zajęciach materiały promocyjne na piknik - mówi Sylwek, jeden z uczniów grudziądzkiego Rolnika.

Takie wydarzenia to bardzo dobry pomysł. Coś innego, niż nudne chodzenie po klasach i pokazywanie gdzie na przykład jest matematyka. Uczniowie bardzo chętnie się zaangażowali i wspólnymi siłami udało nam się zorganizować ten piknik - dodaje Julia, uczennica Technikum Weterynaryjnego.

Piknik trwał dwa dni. W tym czasie prócz koncertów, prezentacji maszyn rolniczych, czy atrakcji sportowym - organizowane były także wykłady przez naukowców z Politechniki Bydgoskiej, która współpracuje z Zespołem Szkół Rolniczych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl