alkomat grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu

Jechał zygzakiem po grudziądzkich drogach. Miał prawie promil alkoholu we krwi

2022-04-28 8:18

Policjanci grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali 32-letniego kierowcę, który miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mundurowi otrzymali anonimowe zgłoszenie o tym, że przemieszcza się drogą tzw. "zygzakiem".

Wszystko zaczęło się od tego, że dyżurny grudziądzkiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie jadącym drogą krajową nr 55 od strony Kwidzyna kierowcy tzw. „zygzakiem”.

Skierowany w to miejsce patrol ruchu drogowego zatrzymał opisany pojazd do kontroli drogowej. Policjanci wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Po sprawdzeniu alkomatem jego stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie ma prawie promil - mówi Magdalena Kulpa-Malinowska z KMP w Grudziądzu.

Policjanci zatrzymali jego prawy jazdy. W trakcie prowadzonym czynności okazało się także, kierujący mężczyzna jest cudzoziemcem.

Pozostała jeszcze do wyjaśnienia sprawa legalności jego pobytu na terenie naszego kraju, został on zatrzymany oraz doprowadzony do grudziądzkiej komendy, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie - dodaje policjantka.

Po wytrzeźwieniu zostanie mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Dalej już za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Pijany kierowca zabił 17-latkę. Nie odpowie jednak za morderstwo