Potrącony rowerzysta

i

Autor: KMP Grudziądz Z miejsca zdarzenia rowerzystę przetransportowano do szpitala

Wypadek na Bora-Komorowskiego w Grudziądzu. Rowerzysta wpadł pod koła samochodu

2020-10-06 12:04

Na skrzyżowaniu ulic Hallera i Bora Komorowskiego doszło do potrącenia rowerzysty. Cyklista w konsekwencji trafił do szpitala. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Straż Miejska w Grudziądzu zwraca uwagę na parkujące auta na chodnikach

46-letnia grudziądzanka, kierująca peugeotem jadąc ulicą Hallera z kierunku ulicy Włodka, na skrzyżowaniu z ulicą Bora Komorowskiego skręciła w prawo i na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów potrąciła kończącego przejeżdżanie 17-letniego rowerzystę.

Wojsko przychodzi z pomocą do szpitala w Grudziądzu. Sytuacja w lecznicy jest dramatyczna [AUDIO]

Z miejsca zdarzenia rowerzystę przetransportowano do szpitala. Mundurowi wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia - mówi Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?

Zachowanie kierującego przed i na przejeździe dla rowerzystów

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.

1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.

3. Kierujący pojazdem, przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa rowerowi.

4. Kierującemu pojazdem zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerzystów i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.