wtz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Warsztaty Terapii Zajęciowej zbierają pieniądze na nowego busa

WTZ z Grudziąza zbierają pieniądze na nowego busa. Każdy może ich wspomóc

2022-10-20 20:48

Potrzebują nowego busa do normalnego funkcjonowania. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Grudziądza zbierają środki na zakup samochodu. W tym celu utworzona została grupa z licytacjami. Każdy może się przyłączyć.

Chcą wymienić starego busa, które często się psuje. Działające w Grudziądzu Warsztaty Terapii Zajęciowej szukają nowego samochodu do transportu swoich podopiecznych. Obecnie posiadają dwa takie pojazdy, ale jeden z nich coraz częściej wymaga wizyty u mechanika.

Codziennie dowozi on kilkunastu uczestników rano na zajęcia. Są to zazwyczaj dwa kursy. I tak samo po zajęciach odwozi ich do domu - mówi Hanna Lewandowska, kierownik warsztatów.

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „TO – MY” otrzymało już dofinansowanie z PFRON-u w wysokości 100 tysięcy złotych. Kolejne środki będą pochodziły m.in. ze zbiórki na portalach społecznościowych oraz sprzedaży starego pojazdu.

Na bazie naszego facebookowego konta warsztatów utworzyliśmy grupę o nazwie "Licytacje na zakup busa". Chcielibyśmy uzbierać brakującą kwotę. Zapraszamy wszystkich chętnych do wsparcia - Mówi Ewelina Pijanowska, instruktor terapii i koordynator zbiórki. 

Grupę znajdziecie pod tym linkiem - LICYTACJE NA BUSA

Na licytację trafiają m.in. rękodzieła oraz koszulka z podpisami zawodników Olimpii Grudziądz. "Biało-zielony" trykot licytować można TUTAJ

Ile będzie kosztował nowy bus?

Warsztaty Terapii Zajęciowej w ostatnich tygodniach wysyłały zapytania do różnych firm. Chodziło o wstępną wyceną i specyfikację nowego pojazdu.

Nowy bus będzie najprawdopodobniej kosztował ok. 180 tysięcy złotych - dodaje Hanna Lewandowska.

Tak jak wspominaliśmy - WTZ otrzymały wsparcie z PFRON-u. Celem w zbiórce jest ok. 30 tysięcy złotych. Potrwa ona najprawdopodobniej do końca roku. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Basia Olearka stylowa pani dyrektor, która projektuje ubrania