pobor krwi

i

Autor: Łukasz Piekarski Pobór krwi odbywa się na grudziądzkiej marinie

W Grudziądzu leje się krew! Służby mundurowe ponownie nie zawiodły

2022-10-20 12:20

Przyszli i tłumnie oddawali krew. Od godzin porannych grudziądzka Marina pęka w szwach. Wypełniły ją służby mundurowe, które chcą podzielić się tym najcenniejszym lekiem. To wszystko w ramach XI edycji akcji "Dar Serce Służb Mundurowych".

Każda kropla jest na wagę złota. Na grudziądzkiej Marinie trwa XI edycja akcji „Dar Serca Służb Mundurowych”. W tym roku gospodarzem zbiórki krwi jest Komenda Miejska Policji.

Cieszymy się, że frekwencja dopisała. Na chwilę obecną jest bardzo dobrze. W tym roku zbieramy krew dla osób, które zmagają się z nowotworami - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Akcja w Grudziądzu zorganizowana jest już po raz jedenasty. Za każdym razem chętnych przedstawicieli służb mundurowych do podzielenia się najcenniejszym lekiem nie brakuje.

Są z nami policjanci, strażnicy miejscy, strażacy, pracownicy służby więziennej oraz żołnierze ze wszystkich jednostek w Grudziądzu - wylicza Krzysztof Misiewicz, organizator zbiórki.

Akcja cały czas trwa. Na grudziądzkiej marinie pobór krwi czynny będzie do godziny 16.

W jaki sposób oddać krew?

Krwią dzielić się można także w inny sposób, nie koniecznie podczas takich akcji. W Grudziądzu czynny jest punkt, w którym pobierana jest wspomniana krew.

Terenowy Oddział Grudziądz czynny jest:
  • śr. , pt. – w godz . 7.30-11.30
  • poniedziałek- w godz. 7.30-17.00

Punkt znajduje się przy ulicy Włodka 16-18 na pierwszym piętrze (w sąsiedztwie naszej redakcji).

Żeby oddać krew trzeba być przede wszystkim zdrowy i mieć ukończone 18 lat - dodaje ratownik i główny organizator akcji, Krzysztof Misiewicz.

Dlaczego warto oddawać krew?

Podczas każdej akcji pytamy jej uczestników o ich powody oddawania krwi. Jedni robią to regularnie, drudzy nieco mniej. Trafiają się również osoby, które najcenniejszym lekiem dzielą się po raz pierwszy.

Ta krew zawsze się może komuś przydać. Kto wie, czy za jakiś czas ja nie będę jej potrzebował - mówi Szymon, policjant.

Zawsze gdy ktoś pyta się mnie, dlaczego oddaje krew, odpowiadam pytanie: a dlaczego nie warto się tą krwią dzielić z innymi? Jeżeli jesteśmy zdrowi, to jest to nasz obywatelski obowiązek - mówi Elżbieta, pracownik służby więziennej.

Chcemy czynić dobro i podzielić się lekiem, którego nie można nigdzie kupić - dodają uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Grudziądza, którzy również bardzo aktywnie włączają się w liczne zbiórki krwi na terenie naszego miasta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Joanna Racewicz o swoich uczuciach, kiedy rozmawiała z uciekającymi przed wojną Ukraińcami: „Nie sposób było zachować zimną krew”