dziewica grudziadz

i

Autor: Nadesłane / CKT Grudziądz Zespół "Dziewica" powstał w 1992 roku w Grudziądzu

Wracają po 18 latach na grudziądzką scenę! Zespół "Dziewica" znów wykona swoje największe utwory [WYWIAD]

2022-03-31 14:18

Pierwsze dźwięki wydali jako zespół w 1992 roku. Grudziądzka formacja "Dziewica" przez 12 lat zagrała przeszło 400 koncertów i zdobyła wiele nagród na różnych przeglądach muzycznych. Ich historia zakończyła się w 2004 roku. Teraz po 18 latach znów wracają na scenę.

Gościem Radia Eska jest gitarzysta powracającego po 18 latach zespołu "Dziewica", Michał Jakubowski.

Łukasz Piekarski (Radio Eska Grudziądz): Zespół „Dziewica” po 18 latach wraca na grudziądzką scenę. Zanim o koncercie, to na początek słów kilka o historii. Jak to się stało, że „Dziewica” powstała i zaczęła razem grać?

Michał Jakubowski (Dziewica): Jako zespół zaczęliśmy grać w 1992 roku, tak były kiedyś lata (śmiech). Jako nastolatkowie założyliśmy kapelę, chcieliśmy bardzo grać. Praktycznie od samego początku zaczęło dobrze nam to wychodzić. Graliśmy na różnych koncertach, czy różnych przeglądach. Taki cudem w 12 lat zagraliśmy prawie 400 koncertów i zdobyliśmy wiele nagród. 18 lat temu zagraliśmy ostatni koncert i właśnie po tych 18 latach postanowiliśmy wrócić i spróbować swoich sił w XXI wieku.

Dlaczego przestaliście grać w 2004 roku?

Po prostu dojrzeliśmy, przestaliśmy być nastolatkami. Zaczęliśmy mieć po 30 lat, zaczęliśmy mieć żony i dzieci. Zaczęliśmy mieć pracę i nasze marzenia, czyli muzyka gdzieś się rozeszły w takiej codzienności. One przysnęły sobie na te kilkanaście lat, gdzieś drzemały w nas, aż znów się obudziły i po tych kilkunastu latach zebraliśmy się znowu. Zaczęliśmy próbować i grać ze sobą. Napisaliśmy nowe teksty i to po prostu chwyciło. Gramy dalej, w niemal identycznych składzie jak na samym początku.

dziewica grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane / CKT Grudziądz Zespół "Dziewica" powraca na grudziądzką scenę po 18 latach

„Dziewica: Kam Bek” taki tytuł nosi wasz koncert. To jest come back na jeden raz, czy na dłużej?

Chcielibyśmy na dłuższy czas. Umówiliśmy się wszyscy w zespole, że w zależności od tego jak poczujemy się na scenie, po koncercie siądziemy i zastanowimy się co dalej.

Padło tutaj stwierdzenie, że napisaliście nowe teksty. Czy na koncercie będą tylko zupełnie nowe kawałki, czy publiczność może liczyć także i na te z lat 90’?

Oczywiście, że tak! Będą utwory, które się nam i publiczności bardzo podobały. Nie zabraknie m.in. Białego Anioła, czy Borysa. Będzie jeszcze kilka innych niespodzianek sprzed tych kilkunastu lat.

dziewica grudziadz 3

i

Autor: Nadesłane / CKT Grudziądz Zespół na koncercie wykona zarówno stare przeboje, jak i zupełnie nowe kawałki

Gdzie i kiedy zagracie swój pierwszy koncert?

Cofniemy się w czasie niemalże o 30 lat. Zagramy nasze pierwsze utwory i te całkiem nowe. Zapraszamy serdecznie w najbliższy piątek, 1 kwietnia o godzinie 19:30 do klubu Akcent.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ