kajdanki grudziadz

i

Autor: Pixabay Złodziejowi kosiarki grozi teraz do 5 lat więzienia

Dzielnicowi zatrzymali złodzieja kosiarki. Grozi mu do 5 lat więzienia

2022-03-30 14:00

Policjanci z Grudziądza zatrzymali złodzieja kosiarki. Mienie o wartości 3,5 tysiąca złotych skradzione zostało z jednego z lokalnych marketów.

Dzielnicowi z Rewiru I, patrolując ul. Solidarności w Grudziądzu zauważyli mężczyznę siedzącego przy ogrodzeniu między drzewami. Policjanci podeszli do mężczyzny pytając czy potrzebuje pomocy, gdyż na palcach prawej ręki miał poważnie wyglądające obrażenia.

Obok mężczyzny leżał karton, w którym znajdowała się kosiarka. 26-letni mieszkaniec Grudziądza początkowo tłumaczył, że karton nie należy do niego, a on czeka na swoją mamę. Jednak wątpliwości dzielnicowych zostały rozwiane po telefonie do pracownika z pobliskiego marketu. Okazało się, że kosiarka leżąca przy 26-latku została skradziona kilkanaście minut wcześniej, a jej wartość wynosi 3500 zł - relacjonuje Magdalena Kulpa-Malinowska z KMP w Grudziądzu.

Zapis monitoringu sklepowego zarejestrował moment kradzieży i jej sprawcę co potwierdziło, że kradzieży dokonał 26-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Dzielnicowi udzielili jemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po badaniach w szpitalu mężczyzna został doprowadzony do komendy i noc spędził w policyjnym areszcie. Natomiast odzyskana kosiarka trafiła z powrotem na półkę sklepową - dodaje policjantka.

26-latek usłyszy zarzut dokonania zaboru mienia w celu jego przywłaszczenia za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - gen. Mirosław Różański: Putin wie w jakiej jest sytuacji. Rosja przegrała tę wojnę