zatrzymane narkotyki grudziądz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci z Grudziądz zatrzymali dwójkę mężczyzn, którzy posiadali i rozprowadzali narkotyki

Policjanci znaleźli ponad pół kilograma narkotyków w wynajmowanym mieszkaniu

2022-03-29 13:04

Kryminalni z Grudziądza przejęli kolejne narkotyki. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, który posiadali środki odurzające i substancje psychotropowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli do sprawy ponad 100 g amfetaminy i prawie 0,5 kg marihuany, ale także substancje psychotropowe.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Grudziądza uzyskali informację o tym, że w jednym z mieszkań w kamienicy oraz w pomieszczeniu gospodarczym przynależnych do tego mieszkania są przechowywane i rozprowadzane narkotyki oraz substancje psychotropowe.

W mieszkaniu zastali dwóch mężczyzn, znanych im z wcześniejszych notowań. Jeden z nich dwa miesiące temu opuścił zakład karny. 41-letni mężczyzna widząc funkcjonariuszy usiłował zatrzymać ich w drzwiach mieszkania, co miało ułatwić, jego 37-letniemu „kompanowi”, pozbycie się narkotyków - relacjonuje Magdalena Kulpa-Malinowska z KMP w Grudziądzu.

Dzięki zdecydowanej akcji policjanci zatrzymali 41-latka i 37-latka. W trakcie przeszukania mieszkania oraz pomieszczenia gospodarczego, znajdującego się na piętrze kamienicy, funkcjonariusze znaleźli ukryte woreczki foliowe z suszem roślinnym i białym proszkiem oraz substancje psychotropowe.

Do działań użyto psa do wyszukiwania zapachów narkotyków. Znalezione substancje zabezpieczono, a zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu - dodaje policjantka.

Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. 41-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i substancji psychotropowych. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące. Natomiast 37-latek został objęty policyjnym dozorem, ma zakaz opuszczania kraju i został zobowiązany do wpłaty poręczenia majątkowego.

zatrzymane narkotyki grudziądz 2

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Do sprawy zabezpieczono ponad 100 g amfetaminy i prawie 0,5 kg marihuany

Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - Płk prof. Dariusz Kozerawski: Zachód się nie cofnie, będzie eskalować sankcje