pijany kierowca

i

Autor: Pixabay

Kolejny nietrzeźwy kierowca na grudziądzkiej drodze

2022-03-24 15:15

Policjanci z Grudziądza wyeliminowali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który w organizmie miał ponad 2 promile. 33-latek pomimo wcześniej wypitego alkoholu, zdecydował się jechać samochodem.

O całym zajściu policjanci zostali poinformowani nocą. Jedna z mieszkanek Grudziądza zauważyła, że ulicą Piłsudskiego w kierunku ul. Hallera w Grudziądzu przemieszcza się kierujący samochodem BMW, który może być pod wpływem alkoholu.

Policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce i rzeczywiście na ulicy Hallera zauważyli opisany pojazd. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli, podczas której wyczuli od niego woń alkoholu - relacjonuje Magdalena Kulpa-Malinowska z KMP w Grudziądzu.

Sprawdzenie alkomatem potwierdziło, że 33-latek w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo mundurowi ujawnili, że prawa przednia opona od tego pojazdu jest uszkodzona.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę oraz odebrali mu prawo jazdy, a jego pojazd został zholowany - dodaje policjantka.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Pijany kierowca zabił 17-latkę. Nie odpowie jednak za morderstwo

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl