uczniowie budowlanki grudziądz

i

Autor: Łukasz Piekarski W konkursie udział wzięła trójka uczniów ZSBIP w Grudziądzu

Uczniowie grudziądzkiej "budowlanki" rywalizowali o miano "Najlepszego w zawodzie" [FOTO]

2022-03-23 14:45

Młodzi fachowcy z Grudziądza rywalizowali w konkursie "Najlepszy w zawodzie". Zmagania już po raz szósty zorganizowano w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych. W jednej sali rywalizowali uczniowie, których zakwalifikowano po wcześniejszym teście wiedzy.

Już po raz szósty walczyli o tytuł najlepszego w zawodzie. To coroczne zmagania, które organizowane są w grudziądzkiej budowlace. Trója uczniów, kształcąca się na kierunku „monter suchej zabudowy” do wykonania miała jedno zadanie praktycznie.

Uczeń wykonać miał ścianką działową na profilach pionowych i poziomych z małą aranżacją. Daliśmy możliwość uczestnikom zaprezentowania swojej własnej koncepcji - mówi Katarzyna Snuszka z ZSBiP w Grudziądzu.

Uczniowie, których wybrano do finałowej potyczki wcześniej przeszli przez test wiedzy teoretycznej. Później przez kilka tygodni przygotowywali się do wykonania zadania konkursowego.

Moje przygotowania wyglądały tak, że oglądałem filmy instruktażowe i rysunki techniczne, na których przedstawione są właśnie takie ścianki i ich budowa. Nie jest to proste zadanie, trzeba mieć jakieś pojęcie, żeby do niego podejść. No i oczywiście chodzić do szkoły, żeby być na bieżąco - mówi Maciej Janicki, jeden z uczestników konkursu.

Przygotowywałem się do tego konkursu na zajęciach praktycznych i teoretycznych. Na lekcjach zawodowych często wykonujemy takie konstrukcje, które przylegają do ścianek działowych. Ponadto tapetujemy i malujemy. To zadanie samo w sobie nie jest trudne, ale można się potknąć na jakichś prostych rzeczach - dodaje Wojciech Malicki, uczeń grudziądzkiej "budowlanki".

W trakcie wykonywanego zadania uczniów oceniała specjalna komisja. W jej skład weszli nauczyciele oraz partnerzy szkoły.

Oceniamy dokładność wykonania zadania, czyli jego zgodność z projektem, który chłopcy otrzymali tuż przed konkursem. Sprawdzamy także, czy roboty, które wykonują są zgodnie z zasadami BHP. Sam osobiście zwracam też uwagę na czy praca przebiega bezpiecznie, czy jest dobra logistyka, i czy uczeń potrafi posługiwać się narzędziami - opowiada Sebastian Wojciechowski, jeden z partnerów szkoły.

Konkurs „Najlepszy w zawodzie” bywa często przepustką do ogólnopolskich zmagań w Złotej Kielni. W tegorocznym finale udział wzięło aż trzech uczniów grudziądzkiej budowlanki.

Ostatecznie w budowlanych zmaganiach najlepszy okazał się Wojciech Malicki. Drugie miejsce zajął Paweł Wilamowski, a trzecie Maciej Janicki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rozpoczęła się rozbiórka Solpolu. Słynny budynek zniknie z mapy Wrocławia