ckp budowlanka grudziadz

i

Autor: Nadesłane / ZSBiP w Grudziądzu Nowe Centrum Praktyk Zawodowej będzie znajdowały się przy ul. Sobieskiego w Grudziądzu

Grudziądzka "Budowlanka" zyska centrum do praktyk. Właśnie trwa remont pomieszczeń!

2022-02-21 16:09

Uczniowie grudziądzkiej Budowlanki zyskają nowe pomieszczenia do praktyk zawodowych. Placówka od nowego roku szkolnego powiększy swoją bazę o nowy budynek, który znajduje się przy ulicy Sobieskiego. Obecnie trwa gruntowny remont i adaptacja wszystkich pomieszczeń.

Dzięki nowej bazie do zajęć praktycznych, Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych będzie mógł zwiększyć nabór wśród ósmoklasistów. 

Mamy nowe centrum kształcenia, przy ulicy Sobieskiego 11. Pozyskaliśmy budynek, w którym obecnie nasi uczniowie prowadzą prace remontowe. Robimy wszystko by od 1 września w nowych i bardzo nowoczesnych warunkach prowadzić to nasze kształcenie praktyczne - mówi Małgorzata Wieczorek z ZSBiP w Grudziądzu.

Środki na remont budynku i przystosowanie pomieszczeń pochodzą głównie od podmiotów zewnętrznych.

Pozyskaliśmy nowych sponsorów, którzy dostarczają nam na bieżąco materiały i nowe technologie. Przy okazji przyjeżdżają do nas i robią warsztaty oraz promocje wśród uczniów. Pokazują jak odnajdywać się w nowinkach budowlanych i jak z nich odpowiednio korzystać - dodaje przedstawicielka szkoły.

Nowe centrum - nowe kierunki

Otwarcie nowego Centrum Kształcenia Praktyk Zawodowych spowoduje, że grudziądzka "Budowlanka" poszerzy swoją ofertę edukacyjną. Pojawią się dwie nowe klasy. Jedna w ramach technikum, druga szkoły zawodowej.

Planujemy otworzyć dwa nowe kierunki kształcenia. Pierwszy to technik robót wykończeniowych w budownictwie z innowacją aranżacja wnętrz. Z kolei w Branżowej Szkole Zawodowej pierwszego stopnia monter izolacji budowlanych - informuje Małgorzata Wieczorek.

Wcześniej o nowym kierunku kształcenia poinformowały władze III LO w Grudziądzu. Przy współpracy z Państwową Szkołą Wyższą w Gnieźnie uruchomiony zostanie nabór do klasy o profilu Analityka i Bezpieczeństwo.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 21.02 (Goście: Cezary Tomczyk - PO oraz prof. Antoni Dudek - politolog, historyk z UKSW) Sedno Sprawy: Piotr Müller