uczniowie grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Marszałkowski Stypendia i statuetki powędrowały do 10 uczniów z Grudziądza

To najlepsi uczniowie z naszego regionu! Wśród nich najzdolniejsi grudziądzanie [FOTO]

2022-02-18 15:15

Stypendia w ramach jednego z trzech marszałkowskich programów edukacyjnych Prymus Pomorza i Kujaw powędrowały do ponad 500 zdolnych uczniów kujawsko-pomorskich szkół. Na liście są także przedstawiciele Grudziądza.

Marszałkowskie wsparcie adresowane jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów liceów, techników i szkół branżowych województwa kujawsko-pomorskiego.

To wielka satysfakcja i przyjemność gościć tak wybitnych młodych ludzi. Gratuluję Wam wspaniałych osiągnięć i życzę sobie, aby nigdy nie zabrakło tak ambitnych i zaangażowanych osób, bo to właśnie Wy jesteście przyszłością naszego regionu - mówi marszałek Piotr Całbecki.

W roku szkolnym 2021/2022 wsparcie trafi do 548 młodych ludzi. 202 to uczniowie szkół podstawowych, 346 liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych. Na liście wyróżnionych nie brakuje również zdolnych grudziądzan.

Wyróżnieni uczniowie z Grudziądza:
  • Matylda Szewczak I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W GRUDZIĄDZU
  • Mateusz Dobrowolski II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W GRUDZIĄDZU
  • Eryk Mazur II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W GRUDZIĄDZU
  • Wiktoria Sarnowska II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W GRUDZIĄDZU
  • Patrycja Szudzińska II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W GRUDZIĄDZU
  • Cyprian Tessmer II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO W GRUDZIĄDZU
  • Mikołaj Kropidłowski SZKOŁA PODSTAWOWA NR 15 IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W GRUDZIĄDZU
  • Szymon Śliwiński SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W GRUDZIĄDZU
  • Bartosz Hordyński SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 IM. GEN. TADEUSZA "BORA" KOMOROWSKIEGO W GRUDZIĄDZU
  • Krystian Woźniak TECHNIKUM NR 2 W GRUDZIĄDZU

Wyróżnieni otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie. Środki będą wypłacane w dwóch transzach.

Najliczniej reprezentowane szkoły to Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, VI Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu i II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu.

Wasze sukcesy nie byłyby możliwe bez wsparcia wspaniałych nauczycieli i zaangażowanych rodziców, za co należą im się ogromne podziękowania. Życzę Wam, żeby stypendium dobrze zapracowało na Waszą przyszłość i było narzędziem do dalszego rozwoju - podkreśla członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Przez Polskę przeszły silne wiatry. Dokonały dużych zniszczeń