dom mpgn 1

i

Autor: Łukasz Piekarski Spółka MPGN zakupiła obiekt w 2021 roku

Co dalej ze starym "EMPIKIEM"? MPGN szykuje się do pierwszych prac remontowych

2022-02-18 14:57

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami przygotowuje się do pierwszych prac w Domu Towarowym Korzeniewskich. Obecnie na ukończeniu jest dokumentacja projektowa.

Najpierw dokumentacja, potem pierwsze prace. Grudziądzka spółka MPGN szykuje się do remontu zakupionego przed rokiem zabytkowego Domu Towarowego Korzeniewskich na Rynku Głównym. Obecnie trwa przygotowywanie projektu i szacowanie wstępnego kosztorysu prac.

Temat był bardzo skomplikowany, ponieważ musiało nastąpić przeprojektowanie z działalności hotelowej na działalność usługowo - biurową - mówi Jagoda Szczerbowska z biura zarządu spółki MPGN.

Najpierw elewacja, potem wnętrze

W drugim kwartale bieżącego roku ogłoszony ma zostać przetarg. W pierwszej kolejności wykonana zostanie elewacja budynku.

Remont budynku na pewno będzie prowadzony etapowo - zapewnia pracownik spółki.

Jeśli chodzi o wnętrze budynku to wykonana zostanie winda. Remont czeka także klatkę schodową, parter oraz piwnica.

Od czasu zakupu budynku przez spółkę przeprowadzono w nim jedynie prace porządkowe. Poprawiono także nieco jego estetykę od zewnątrz.

Budynek został uprzątnięty, witryny na parterze oklejono logiem Grudziądza. Z okazji świąt, po raz pierwszy od wielu zawiesiliśmy na nim lampki, dzięki czemu rynek był jeszcze piękniej przystrojony - wylicza Jagoda Szczerbowska.

dom mpgn 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Na witrynie pojawiło się logo Grudziądza

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie ruszą pierwsze prace i kiedy budynek w pełni zostanie oddany do użytku. Nie ma również kosztorysu całej inwestycji. Do tematu wrócimy, gdy zakończy się przygotowywanie dokumentacji projektowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Przez Polskę przeszły silne wiatry. Dokonały dużych zniszczeń