uczniowie budowlanki grudziądz

i

Autor: Łukasz Piekarski Uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych znaleźli się w ścisłym finale konkursu "Złota Kielnia"

Mają smykałkę do budownictwa. Uczniowie "Budowlanki" na finale konkursu "Złota Kielnia"

2022-02-11 15:15

Sukces uczniów Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych z Grudziądza. Trójka z nich wzięła udział w finale prestiżowego konkursu dla budowlańców „Złota Kielnia”. Była to 50 edycja turnieju.

Przygotowania do praktycznej i teoretycznej potyczki z rówieśnikami z całego kraju trwały od wielu tygodni.

Zajmowało mi to średnio dwie godziny dziennie. Robiłem zadania z internetu, wypełniałem testy. Mieliśmy także arkusze, które kiedyś były na Złotej Kielni - mówi Jakub Zwoliński, uczeń grudziądzkiej budowlanki. 

Droga do finału „Złotej Kielni” była długa. Po drodze trzeba najpierw zostać zauważonym w szkole, a później przejść lokalny etap.

Staramy się wypatrywać takich uczniów. Później biorą udział w etapie regionalnym. Na koniec czeka etap finałowy. W tym roku odbył się on w Poznaniu - dodaje Katarzyna Snuszka, która przygotowywała uczniów do turnieju.

Uczniowie grudziądzkiej "budowlanki" w finale zmierzyli się z częścią teoretyczną i praktyczną. W tej drugiej zadanie mogło zaskoczyć. 

Do wykonania mieliśmy część ogrodzenia z takich specjalnych płytek, dwa słupy i jedno przęsło. Nie robiłem nigdy tego wcześniej - opowiada nam Maciej Janicki, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych. 

Tegoroczna edycja „Złotej Kielni” była szczególna. To już 50 edycja tego prestiżowego konkursu dla młodych budowlańców.

Złota Kielnia w wykonaniu uczniów z ZSBiP w Grudziądzu:
  • 1. Jakub Zwoliński z klasy IIbBS zajął V miejsce  w kwalifikacji: Wykonywanie robót malarsko – tapeciarskich.
  • 2. Maciej Janicki z klasy IIIdBS zajął IV miejsce w kwalifikacji: Wykonywanie robót posadzkarsko – okładzinowych.
  • 3. Adrian Tokarski z klasy IIIcBS zajął VI miejsce w kwalifikacji: Wykonywanie robót murarskich.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Główny Szlak Beskidzki dla Wiktorka