podpisanie umowy III LO Grudziądz

i

Autor: Łukasz Piekarski W ramach współpracy w III LO otwarty zostanie nowy kierunek kształcenia

III LO z Grudziądza będzie współpracowało z uczelnią z Gniezna. Powstanie nowy kierunek kształcenia

2022-02-11 14:08

III Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu będzie miało nowy kierunek kształcenia. To Analityka i bezpieczeństwo. Utworzenie klas o nowym profilu możliwe jest dzięki podpisanemu porozumieniu z Państwową Szkołą Wyższą im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie.

O zamiarach rozpoczęcia współpracy pomiędzy grudziądzką "trójką" a szkołą wyższą z Gniezna mówiło się już od końca ubiegłego roku. Wstępnie podpisanie porozumienia pomiędzy placówkami miało nastąpić 26 stycznia. Ze względu na pandemią opóźniono te wydarzenie o kilkanaście dni.

Pierwsze efekty współpracy już są. Od września w ofercie szkoły pojawi się nowy kierunek w ofercie kształcenia.

Będziemy zachęcać uczniów szkół podstawowych do wyboru naszej szkoły, a potem uczelni, która prężnie od wielu lat działa na terenie Wielkopolski. Dzięki tej współpracy będziemy wyposażać naszych uczniów nie tylko w wiedzę, ale da im to także możliwość rozwoju i odnalezienia się na rynku pracy - mówi Łukasz Piasecki, pełniący obowiązki dyrektor w III LO w Grudziądzu.

Szkoła już niebawem rozpocznie promocję nowego kierunku.

Chcemy od początku mocno zacząć reklamować ten kierunek. Od 1 września liczymy, że uda nam się utworzyć jedną klasę. Jeśli nie, to przynajmniej połowę oddziału - dodaje dyrektor Piasecki.

Państwowa Szkoła Wyższa została utworzona 1 lipca 2004 roku. Początkowo uczelnia nastawiała się na kształcenia w kierunkach technicznych. Pięć lat później uruchomiono z kolei kierunki medyczne, a w 2019 roku oferta szkoły wzbogacona została o dwa nowe kierunki – bezpieczeństwo wewnętrzne oraz analityka bezpieczeństwa.

Takie było moje założenie od początku kierowania uczelnią, aby docierać do szkół. Możemy zaproponować kilka ciekawych kierunków, mamy też studia inżynierskie, magisterskie czy licencjackie - mówi prof. Paweł Chęciński, rektor PSW w Gnieźnie.

Wcześniej III LO podpisało umowę o współpracy z Fundacją na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju "Combat Alert".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Ekspert o szansach polskich skoczków na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie