Mikromusik grudziadz

i

Autor: Arkadiusz Kikulski (Teatr Grudziądz) Zespół Mikromusik (na zdjęciu) pierwotnie wystąpić miał w kwietniu ubiegłego roku

Muzyka na żywo ponownie w Grudziądzu! W Teatrze wystąpił zespół Mikromusic [AUDIO, ZDJĘCIA]

2021-03-04 23:05

Muzyka na żywo powróciła do grudziądzkiego teatru. Na scenie zaprezentował się zespół Mikromusic. Koncert zorganizowano zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Pandemia koronawirusa w Polsce sparaliżowała sferę koncertową. W ostatnim czasie muzyki na żywo w Grudziądzu nie było praktycznie wcale. Ewentualnością były sporadyczne wydarzenia muzyczne on line (np. koncerty w klubie Akcent z okazji WOŚP). Po niemalże roku przerwy brzmienie gitar znów słyszalne było ze sceny w teatrze. Wszystko zgodnie z obecnymi zasadami bezpieczeństwa sanitarnego.

Mogliśmy zapełnić połowę widowni. Do tego miejsca są od siebie nieco oddalone. Zachowujemy dystans i dezynfekcje. Wszyscy goście przez cały czas trwania koncertu pozostają w maseczkach - mówi Szymon Rocławski z grudziądzkiego teatru.

ZOBACZ TEŻ - Teatr w Grudziądzu organizuje spotkania online. Każdego dnia tygodnia, coś ciekawego. Sprawdź!

O cyklu "Muza Zalewa Miasto" mówi Szymon Rocławski z grudziądzkiego teatru. Posłuchaj:

Pierwotnie koncert zespołu Mikromusic miał odbyć się w zeszłym roku w kwietniu. Ze względu na kolejne obostrzenia wydarzenie przełożono najpierw na październik, a później na listopad. Ostatecznie po roku przerwy i grania głównie on line, formacja wystąpiła w Grudziądzu.

Zagraliśmy kilka koncertów on line, ale osobiście za nimi nie przepadam. To nie to samo, co koncert z publicznością. Jest akcja i jest reakcja. Ludzie reagują na utwory, śpiewają z nami. Długo na to czekaliśmy - Mówi Natalia Grosiak, wokalistka zespołu Mikromusic.

Koncert odbył się w ramach cyklu "Muza Zalewa Miasto".

Wywiad z Natalią Grosiak z zespołu Mikromusic. Posłuchaj:

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17