hala olimpia grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Na razie w budżecie miasta zapisano 20 tys. złotych na sporządzenie dokumentacji

Hala sportowa przy Olimpii zmieni swoje oblicze? Miasto powalczy o środki z ministerstwa [AUDIO]

2021-03-04 22:52

Hala sportowa przy grudziądzkiej Olimpii ma zostać wyremontowana. Miasto na ten cel chce pozyskać środki z budżetu państwa w ramach programu „Sportowa Polska”.

Na razie w budżecie zabezpieczono kwotę 20 tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji i określenie zakresu prac remontowych na obiekcie.

Przede wszystkim chcemy wymienić stolarkę okienną i wykonać termomodernizację całego obiektu. Poprawi się estetyka hali oraz zaoszczędzimy na zużyciu ciepła - mówi Michał Czepek, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu w grudziądzkim ratuszu.

ZOBACZ TEŻ - Budynek II LO w Grudziądz po ponad 20 latach doczeka się remontu elewacji [AUDIO]

W ramach programu „Sportowa Polska” każdy samorząd może liczyć na 50 % dofinansowania, które nie może być większe niż 2,5 miliona złotych. W zeszłym roku rozstrzygnięcia ogłaszano na raty.

Ministerstwo kilkukrotnie podawało kolejnych beneficjentów programu. Ostateczną listę opublikowano dopiero w grudniu. Liczymy na to, że wszystko wyjaśni się do końca tego roku. Dzięki temu będziemy mogli zabezpieczyć niezbędne środki - dodaje nasz rozmówca.

Mówi Michał Czepek, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu w grudziądzkim ratuszu. Posłuchaj:

Z hali sportowej przy Olimpii korzystają lekkoatleci, judocy oraz tenisiści stołowi.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Gwiazdy, które siedziały w więzieniu | ESKA XD #17