wakacje wot

i

Autor: Nadesłane / WOT Trwa nabór do akcji Wakacje z WOT

Mundur w wakacje

WOT szuka nowych rekrutów na lato. Dołączyć mogą chętni grudziądzanie!

2023-05-05 0:33

Do wakacji pozostały niespełna dwa miesiące. Swoją ofertę dla osób, które marzą o wstąpieniu do wojska przygotował WOT. Szczegóły w artykule.

Do służby w szeregach Wojskach Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. To właśnie z myślą o nich w 2019 roku powstał projekt „Wakacje z WOT”. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników.

Projekt kierowany przede wszystkim do ludzi młodych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłym życiu. Wstępując do WOT mogą oni podjąć pierwsze poważne zobowiązanie i odbyć lekcję odpowiedzialności oraz jednocześnie w sposób aktywny i ciekawy spędzić wakacje - podkreśla gen. bryg. Maciej Klisz.

Forma pełnienia służby, którą proponują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na połączenie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców.

Szkolenie wojskowe w ramach programu „Wakacje z WOT” to przede wszystkim możliwość łączenia służby i nauki. Wstąpiłem do WOT, bo w mojej klasie w Technikum Logistycznym w Brodnicy służyło już kilku kolegów. Każdy z nas na poligonie nauczył się przede wszystkim odpowiedzialności i współpracy - opowiada szer. Jakub z 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.

Akcja "Wakacje z WOT" - jak się zapisać?

Pierwszym krokiem jest kontakt z rekruterem. Szczegóły znaleźć można na STRONIE WWW. Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

Służyć można w jednym z czterech batalionów: Toruniu, Inowrocławiu, Grudziądzu czy Włocławku.

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzone zostały 1 stycznia 2017 roku. Na czas wojny głównym zadaniem WOT jest współdziałanie z wojskami operacyjnymi, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji zarządzania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl