spichlerz 57

i

Autor: Łukasz Piekarski Otwarcie 13 i 14 maja

Społeczeństwo

Po remoncie czeka na otwarcie! Tak z zewnątrz wygląda Spichlerz nr 57 w Grudziądzu

2023-05-05 0:47

Poznaliśmy konkretną datę otwarcia Spichlerza nr 57 w Grudziądzu, w którym będzie funkcjonowało Centrum Aktywizacji Społecznej. To weekend 13-14 maja. Zobaczcie jak obiekt wygląda na zewnątrz.

Spichlerze nr 57 nie będzie pierwszym takim obiektem oddanym w tej części miasta do użytku. Kilka miesięcy temu w Spichlerzu 33-35 uruchomione zostało Muzeum Handlu Wiślanego "FLIS", które dziś służy mieszkańcom.

Jeśli chodzi o Spichlerz nr 57 to jednym z najtrudniejszym elementów, które trzeba było wykonać była dostępność dla osób niepełnosprawnych od strony Błoni Nadwiślańskich. Niezbędną windę - w przeszklonym szybie - dobudowano do budynku po stronie Wisły.

Remont Spichlerza 57 rozpoczął się pod koniec 2021 roku. Modernizacja kosztowała ok. 9 mln zł, z czego ponad 8,5 mln zł pozyskano ze środków unijnych, którymi dysponuje marszałek województwa.

W obiekcie swoją działalność rozpocznie Centrum Aktywizacji Społecznej, które będzie prowadzone przez Fundację "Ładowarka". Wewnątrz budynku znajdą się m.in. kawiarenka oraz liczne sale konferencyjne.

Spichlerz nr 57 w Grudziądz - kiedy otwarcie?

Znamy już dokładną datę otwarcia wyremontowanego Spichlerza nr 57. "Weekend otwarcia" zaplanowano na przyszły weekend (13 i 14 maja).

Przygotowaliśmy bogaty program na tę okoliczność - przekazuje prezydent Maciej Glamowski.

Więcej można przeczytać na profilu włodarza Grudziądza w mediach społecznościowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl