spichlerz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski W pierwszy weekend korzystanie z ekspozycji jest darmowe

Otwarcie Muzeum Handlu Wiślanego "FLIS" w Grudziądzu [FOTO]

2022-09-10 19:19

Muzeum Handlu Wiślanego "FLIS" oficjalnie otwarte! W pierwszy weekend mieszkańcy Grudziądza mogą korzystać z obiektu przy Spichrzowej za darmo. Chętnych do zwiedzania nie brakuje.

Oficjalnie otwarcie muzeum odbyło się jednak dzień przed - 9 września. Wieczorem w murach "FLISA" spotkali się włodarze miasta, województwa oraz parlamentarzyści z regionu.

To wielki dzień w historii naszego miasta, nie tylko dla muzealników, historyków i pasjonatów historii. Muzeum Handlu Wiślanego FLIS to jeden z elementów konsekwentnie realizowanej polityki inwestycyjnej. Nie byłoby tego miejsca, gdyby nie zainwestowane tutaj środki - mówił prezydent Maciej Glamowski.

Prace związane z dostosowaniem Spichlerzy 33-35 do pełnienia funkcji na rzecz kultury kosztowały 10.628.919,08 złotych, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 9.034.581,21 złotych.

W sobotę (10 września) Muzeum Handlu Wiślanego "Flis" oficjalnie otwarte zostało dla mieszkańców Grudziądza. Był tort i przecięcie wstęgi. Później zwiedzanie kolejnych pięter z ekspozycjami i warsztatami.

Nie było jeszcze takiego miejsca w Grudziądzu. Cieszymy się, że mamy nową atrakcję turystyczną i mam nadzieję, że tych turystów będziemy mieli w mieście zdecydowanie więcej - mówi nam pani Ania, która na otwarcie przyszła razem z mężem.

Więcej opinii o nowej atrakcji w Grudziądzu posłuchacie już w poniedziałkowym magazynie o 21:30!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Białystok. Na osiedlu znowu słychać krzyki. Wszystko z jednego powodu