wot foto

i

Autor: Łukasz Piekarski Do akcji "Ferie z WOT" zgłosiło się prawie 200 kandydatów

Ferie spędzą na wojskowym szkoleniu. Wcielenie do WOT w Grudziądzu [ZDJĘCIA]

2022-12-16 11:33

Przejdą szkolenia z taktyki, strzelectwa, pierwszej pomocy i z łączności. Blisko 200 osób wcieliło się dzisiaj (16 grudnia) do grudziądzkiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nabór odbywał się w ramach akcji „Ferie z WOT”.

Dzisiaj nasi kandydaci przygotowują się do munduru, dostają od nas całe wyposażenie. Swoją przygodę z wojskiem rozpoczną podczas zimowych ferii - mówi ppor. Julia Rozworowska z działu prasowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W ramach programu "Ferie z WOT" wcielano głównie nauczycieli i uczniów.

Spełniam swoje dawne marzenia. Nigdy nie jest za późno na dobrą zmianę - opowiada nam w trakcie wypisywania dokumentów rekrutacyjnych, pan Mariusz Krużyński, nauczyciel z Tucholi.

W trakcie zimowych ferii wszyscy kandydaci przejdą specjalistyczne szkolenie.

Kandydaci zostaną przygotowani do tego, żeby pełnić służbę. Będą skupiali się na regulaminach, na umiejętnościach strzeleckich, na tym, żeby umieć poruszać się przy użyciu mapy - dodaje ppor. Julia Rozworowska.

Łącznie do akcji "Ferie z WOT" w Grudziądzu wcieliło się blisko 200 kandydatów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Przysięga żołnierzy WOT w Tarnowie