batalion wot grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Teraz przed ochotnikami 16 dni szkolenia na poligonie

Wcielenie do grudziądzkiego batalionu WOT 2022 [FOTO]

2022-06-13 15:03

Blisko 130 osób rozpoczęło szkolenie w grudziądzkim batalionie WOT. W jednostce na Jagiełły odbyło się szóste wcielenie kandydatów. Teraz przed ochotnikami 16 dni intensywnego treningu na poligonie.

To już szósty raz, kiedy do grudziądzkiego batalionu WOT dołączają ochotnicy. Do tegorocznego wcielenia przystąpiło blisko 130 osób. Przed nimi 16-dniowe szkolenie na poligonie. Wcześniej kandydaci w jednostce na Jagiełły musieli przejść kilka standardowych procedur.

Nie trwa to długo. Na początek weryfikacja informacyjna, sprawdzenie dokumentów, istnieje również możliwość zrobienia zdjęcie oraz skorzystania z fotografa - informuje Paweł Banasiak, Oficer Prasowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wcieleni do batalionu kandydaci przejdą teraz 16-dniowe szkolenie na poligonie w Grupie.

Zawsze chciałam się sprawdzić. Mam nadzieję, że nauczę się czegoś nowego i rozwinę umiejętności. Poza tym, marzyłam o mundurze - mówi Joanna, którą przepytujemy w kolejce do stanowiska, gdzie weryfikowane są dane osobowe.

Uważam, że w obecnej sytuacji na granicy nasz kraj powinien być bardziej zmilitaryzowany, więc takie szkolenie na pewno się przyda - dodaje Jakub.

Szkolenie zakończy się wspólną przysięgą w komendzie grudziądzkiego WOT przy ul. Jagiełły.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

TAK WYGLĄDA LUKSUSOWE ŻYCIE EKIPY FRIZA | ESKA XD - Radio Eska #50