wosp grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Finał zaplanowano na 29 stycznia 2023 roku

WOŚP w Grudziądzu. Ruszyły pierwsze przygotowania do finału

2022-10-27 0:10

Ruszyły przygotowania do grudziądzkiego finału WOŚP. W lokalnym sztabie odbyło się już pierwsze spotkanie organizacyjne. Na pierwszy ogień poszli opiekunowie szkolnych wolontariuszy. Niektórzy z orkiestrą zagrają po raz 31.

Pierwszym etapem przygotowań do 31. finału było spotkanie z opiekunami szkolnych wolontariuszy.

Spotykamy się z opiekunami szkół. Nasz sztab zawiązał się już we wrześniu. Opiekunowie, którzy z nami współpracują są niezwykle merytoryczni, rzeczowi, wiedzą jak przygotować młodzież do działania. To jest ciężka i bardzo odpowiedzialna praca - mówi Edyta Ogonowska, szefowa grudziądzkiego sztabu WOŚP.

Rozpoczął się również nabór wolontariuszy. Chodzi szczególnie o osoby indywidualne, niezrzeszone w żadnej organizacji. Tutaj limit miejsc jest mocno ograniczony.

Mogą przyjść do nas osoby indywidualne, na przykład rodziny z dziećmi. Muszę jednak zaznaczyć, że mamy takich 25 wolnych miejsc. Pozostali wolontariusze, to tacy którzy z nami już współpracują. W tym roku na grudziądzkie ulice poślemy ich 170 - dodaje Ogonowska.

Będą stacjonarne puszki

Puszki noszone będą nie tylko przez wolontariuszy. Zbiórkę na rzecz orkiestry Jurka Owsiaka rozpocząć można już wcześniej. Od połowy grudnia ruszą tzw. "stacjonarne puszki".

Takie puszki mogą znaleźć się na przykład w sklepach, salonach fryzjerskich, czy restauracjach. Na przykład jeśli właściciel lokalu będzie chciał taką puszkę postawić u siebie, to będzie mógł to zrobić już od 15 grudnia. Zbiórka prowadzona będzie do 28 stycznia - tłumaczy szefowa grudziądzkiego sztabu WOŚP.

Jak będzie wyglądał program grudziądzkiego finału na początku 2023? Niektórzy wydarzenia są już pewne.

Pewny jest wolontariat, licytacje, kawiarenka i loteria fantowa. Po pandemicznej przerwie chcielibyśmy powrócić także z turniejem sportowym "Jestem sprawny". W planach mamy zmagania dla starszych i dzieci - dodaje Edyta Ogonowska.

Zebrane podczas 31. finału środki przeznaczone zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Serce WOŚP stanęło w Łodzi