wielkanoc akcja

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Zapisy ruszają na początku marca

Bezinteresowna pomoc

Wielkanocne pakiety trafią do grudziądzkich seniorów. Wkrótce ruszają zapisy

2024-02-29 8:41

Sałatka warzywna, biała kiełbasa czy mazurek. Między innymi takie wielkanocne potrawy będzie można znaleźć w świątecznych pakietach. Te rozdane zostaną w ramach kolejnej akcji „Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne dla Seniora”. Zapisy ruszają na początku marca.

Zgłoszenia na pakiety śniadaniowe przyjmuje Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w dniach od 4 do 13 marca telefonicznie. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są pod numerami 56 45 10 460 oraz 56 45 10 461.

O pomoc mogą zwrócić się osoby w wieku powyżej 70. roku życia, które mieszkają na terenie Grudziądza same i nie mogą liczyć na wsparcie rodziny lub innych osób.Warto pamiętać, że seniorzy nie muszą zgłaszać się samodzielnie, mogą zostać zgłoszeni przez sąsiadów lub podmioty działające na rzecz osób starszych, pod warunkiem, że zgłaszana osoba zostanie o tym fakcie poinformowana i wyrazi na to zgodę - informuje Karol Piernicki, rzecznik prasowy ratusza.

Liczba śniadań jest ograniczona. O przyznaniu pomocy decyduje kolejność zgłoszeń. W tym roku przygotowano 700 pakietów.

Wolontariusze z grudziądzkich organizacji pozarządowych dostarczą pakiety w Wielki Piątek, 29 marca - dodaje przedstawiciel urzędu.

O akcji mówi Karol Piernicki, rzecznik prasowy ratusza. Posłuchaj:

To niezwykle budujące widzieć, jak akcja ta na stałe wpisała się do kalendarza miejskich wydarzeń i co roku cieszy się niesłabnącą popularnością. Ważne jest, aby kontynuować tę dobrą inicjatywę. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w tym wolontariuszy, zaniesiemy pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują – podkreśla prezydent Maciej Glamowski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wielkanocne zabawy dla dzieci - Królowe Matki odc. 5