wcielenie wot

i

Autor: Nadesłane / Julia Rozworowska Wcielenie do WOT w Grudziądzu

Wojsko

Wcielenie do WOT w Grudziądzu. Ponad 250 ochotników zaczyna szkolenie [AUDIO]

2023-08-11 14:45

Kolejne wcielenie do grudziądzkiego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach akcji "Wakacje z WOT". Przed ochotnikami teraz szkolenie na poligonie, a po wszystkim uroczysta przysięga.

Ochotnicy w kolejce pod bramką jednostki grudziądzkiego batalionu WOT ustawiali się już od wczesnych godzin porannych. Tym razem nabór prowadzony był przy okazji cyklicznej akcji "Wakacje z WOT".

Bramy jednostki przekroczyło 250 ochotników. 50 z nich miało wcześniej kontakt ze służbą wojskową - mówi ppor. Julia Rozworowska-Wolańska.

Teraz przed kandydatami do służby szkolenie. W zależności od doświadczenia ochotnicy zostaną podzieleni na dwie grupy.

Ci, którzy mieli już wcześniej kontakt ze służbą wojskową odbędą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. Dla osób, które tym wcieleniem rozpoczynają swoją przygodę z mundurem przygotowaliśmy pełne, 16-dniowe szkolenie - dodaje nasza rozmówczyni.

Po zakończonym szkoleniu odbędzie się uroczysta przysięga. Zaplanowano ją na 26 sierpnia w podbydgoskim Myślęcinku.

wcielenie wot 2

i

Autor: Nadesłane / Julia Rozworowska Tym razem w Grudziądzu wcieliło się ponad 250 osób

Łącznie w 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 2 tysiące żołnierzy - w tym 20 procent kobiet.

O wcieleniu do grudziądzkiego batalionu WOT mówi ppor. Julia Rozworowska-Wolańska. Posłuchaj:

W całej Polsce jest to przeszło 37 tysięcy żołnierzy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl