Wakacje w Muzeum w Grudziądzu. Będą twórcze i ciekawe zajęcia historyczne

i

Autor: Damian Pieczonka

Wakacyjne zajęcia plastyczne i manualne z nutką historii. Trwają zapisy na warsztaty organizowane przez Muzeum w Grudziądzu [AUDIO]

2020-06-22 13:42

Już od lipca będzie można wziąć udział w muzealnych warsztatach z cyklu "Wakacje w Muzeum". Należy się zapisać. Liczba uczestników jest ograniczona, a ponadto każdy jest zobowiązany do przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Na pewno będzie ciekawie i twórczo. Propozycja przewidziana jest dla dzieci od 6 roku życia.

Wakacje w Muzeum jak co roku cieszą się dużym zainteresowaniem, a tym razem zapisać sie może być jeszcze trudniej. Wszystko przez obowiązujące wciąż ograniczenia, wynikające z panującej sytuacji epidemicznej. Zajęcia ruszają 1 lipca. Na początek "Miał deszcz ze słońcem farby... czyli tęczowy obrazek na lato". Będzie można wspólnie stworzyć niezwykle kolorową, bo tęczową dekorację do pokoju z własnoręcznie przygotowanych puchatych farb. Na pierwszym wakacyjnym spotkaniu w Muzeum będziemy nie tylko malować, ale i mieszać, wyciskać, nakładać... Wszystko po to, aby na naszych oczach urosły (i to dosłownie) pachnące i niezwykle kolorowe łuki, które oczywiście zabrać będzie można ze sobą do domów.
Na zajęcia zaprasza Marika Szczepanowska. Początek o godzinie 10.

Posłuchaj zapowiedzi imprez w Muzeum w Grudziądzu. Mowi Marta Bolek-Maszewska

Kolejne zajęcia 8 lipca, również o godzinie 10 -"Celtycki skarb -magnes na lodówkę -zajęcia w ramach projektu Grudziądz-Rządz, stanowisko 1 -archiwalne cmentarzysko kultury oksywskiej i wielbarskiej".
Na warsztatach przeniesiemy się w świat Celtów - starożytnego, wojowniczego ludu, któremu Europa wiele zawdzięcza. Poznamy wspaniałą kulturę i zwyczaje Celtów, a naszą wędrówkę zakończymy wykonaniem - przy pomocy prostych materiałów - magnesu na lodówkę z misternym celtyckim motywem. Na zajęcia zaprasza Magda Kalbarczyk.

Ważne informacje:
  • wstęp płatny wg cennika – 5,00 zł/os.
  • obowiązują zapisy – tel. 56 46 590 63 w.18 – liczba miejsc ograniczona
  • zajęcia dla uczestników od 6 r. ż.
  • każdy uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania obowiązujących na terenie Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu zasad dotyczących poruszania się w maseczce ochronnej zakrywającej usta i nos, zachowania dystansu, dezynfekcji rąk i stosowania się do poleceń pracowników Muzeum.

Następną okazją do spędzenia wakacyjnego czasu w Muzeum będzie "Malarska geometria Mieczysława Wiśniewskiego".
Młodzi pasjonaci sztuki w pierwszym etapie naszych warsztatów zwiedzą wystawę „Mieczysław Wiśniewski. Synteza”, na której zobaczą oryginalne obrazy zbudowane z geometrycznych form i nietypowej faktury. Powierzchnie lśniące i matowe, wypukłe i wklęsłe – zainspirują nas do wykonania prac plastycznych z brył geometrycznych i mieniących się materiałów. Wspólnie stworzymy przestrzenne obrazy, które udowodnią, że malarstwo niekoniecznie musi być płaskie. Na zajęcia zaprasza Mateusz Promiński. Początek o godzinie 10.

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?

Ostatnią wakacyjną propozycją będą zajęcia "Kwiaty z kujawskiej chaty". Czas wakacji kojarzy nam się z ciepłym piaskiem plaż pod naszymi stopami. Czasem to piasek znad morza, innym razem rzeki, czy jeziora. Wakacje to także czas wędrówek po bezkresnych łąkach pełnych kwiatów. Wakacyjne zajęcia etnograficzne, to świetna okazja, by połączyć te dwa letnie motywy i z drobnego pisaku wyczarować ozdobne dywany. Sięgniemy tu do kujawskiej tradycji wysypywania kwietnych wzorów, które przez dziesięciolecia tworzono w tym bogatym w ludowe tradycje regionie. Razem z etnografem grudziądzkiego Muzeum – Łukaszem Ciemińskim poznaj ten ciekawy zwyczaj i stwórz fantazyjne bukiety na muzealnym dziedzińcu. Zajęcia niezmiennie o godzinie 10.

To ostatnia szansa, by znaleźć wolne miejsce i się zapisać. Liczba uczestników jest ograniczona. W celu umówienia się należy zadzwonić pod numer 56 46 590 w. 18. Propozycja skierowana jest dla dzieci od 6 roku życia.

Muzeum Neonów w Warszawie